Kółko historyczne

W zajęciach kółka humanistycznego uczestniczy 9 osób. Są to bardzo zdolni uczniowie, którzy rozwijają swoje zainteresowania poetyckie, dziennikarskie, historyczne.

Jesienią przygotowywali się do konkursów przedmiotowych z języka polskiego i historii. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.

21 października odbył się w naszej szkole I etap konkursu z historii. Wzięło nim udział 6 uczniów:
Jakub Florek – kl. V
Sławomir Kut - kl.V
Grzegorz Drygaś – kl. VI
Agnieszka Saletnki – kl. VI
Angelika Skowron – kl. VI
Paweł Ziemba – kl.VI

26 października przeprowadzony został I etap konkursu z języka polskiego. Uczestniczyły w nim:
Mariola Synowiecka – kl. V
Martyna Hart – kl. VI
Zuzanna Jaskółka – kl. VI
Agnieszka Saletnik – kl. VI

W okresie przedświątecznym wzięliśmy udział w konkursie „Idą święta” i kl. VI zdobyła I miejsce za najpiękniej udekorowaną klasę.

Obecnie w ramach zajęć omawiamy zagadnienia związane z dziejami literatury polskiej. Przygotowujemy się również do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym i Historycznym „Geniusz”.