Zajęcia matematyczno-przyrodnicze
w klasach czwartych

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas czwartych raz w tygodniu spotykają się na rozwijających zajęciach matematyczno-przyrodniczych, które prowadzi p. Agnieszka Flaga. Planowane są przede wszystkim zajęcia praktyczne, polegające na eksperymentowaniu, obserwacjach, posługiwaniu się przyborami i przyrządami przyrodnika. Każdy uczestnik będzie miał okazję empirycznie poznawać zjawiska i procesy, które występują w przyrodzie, doskonalić umiejętności poprzez twórczą aktywność własną, określać cele, śledzić przebieg zjawisk oraz wyciągać wnioski. Uczniowie będą się uczyć analizować fakty, poddawać je krytycznej ocenie oraz uzasadniać własne tezy. Obserwacji zostanie poddany świat przyrody ożywionej i nieożywionej.
Zajęcia mają zachęcić uczniów do samodzielnych poszukiwań rozwiązań problemów oraz przekonać ich, że nauki matematyczno – przyrodnicze nie są ani nudne ani trudne.