Kółko rzeźbiarskie

Od roku szkolnego 2009/2010 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej realizowany jest projekt: „Kółko zainteresowań sztuką rzeźbienia”.
Na początku realizacji projektu odbywa się spotkanie organizacyjne w trakcie którego odbywają się wykłady na temat właściwości technologicznych poszczególnych grup drewna pozwalające ułatwić wybór materiału do obróbki ( rzeźba, elementy ozdobne wiszące, elementy ozdobne stojące ). Podczas zajęć odbywała się na bieżąco również analiza pomysłów uczestników.
W trakcie realizacji projektu i zajęć praktycznych odbywały się pogadanki na różne tematy min.:
- na temat właściwego wyboru narzędzi lub urządzeń do obróbki wstępnej elementu drewnianego oraz właściwego wyboru narzędzi lub urządzeń do obróbki końcowej elementu drewnianego,
- na temat przetwarzania i wykorzystywania odpadów drzewnych.
Uczestnicy dokonywali obróbki wstępnej elementów drewnianych i przetwarzali odpady drzewne. W czasie realizacji programu uczniowie poznawali różne techniki obróbki artystycznej drewna ( wypalanie, wycinanie, rzeźbienie). Uczniowie mogli zapoznać się i wykorzystać różne techniki obróbki artystycznej drewna.
Ostatnim etapem projektu jest obróbka końcowa elementów drewnianych.
Młodzież biorąca udział w programie nabiera szacunku dla własnej i cudzej pracy.

Powyższe prace należą do Przemysława Bielańskigo.

Te prace wykonał Konrad Zbylut.