SKS - piłka siatkowa

Zajęcia SKS z piłki siatkowej skierowane są do uczniów klas IV - VI SP w Wiśniowej. Odbywają się one w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej.

Uczestnicy zajęć podnoszą swoje umiejętności psychomotoryczne, kształtują sprawność ogólną, jak również sprawność specjalistyczną potrzebną w motoryce przyszłego siatkarza. Program zajęć dopasowany jest do poziomu sprawności fizycznej uczniów, tak by nie zaburzał on prawidłowego rozwoju.

Na zajęciach prowadzący dużą uwagę przywiązuje do kształtowania umiejętności techniczno-taktycznych oraz na poprawne wykonanie poszczególnych ćwiczeń.

Uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach podnosząc swoje umiejętności motoryczne, jak również uczą się współdziałać w zespole.