Kółko humanistyczne

Zajęcia kółka humanistycznego rozwijają literacko – językowe zdolności i pasje uczniów, wzbogacają wiedzę w zakresie historii, plastyki, muzyki, filmu, teatru, radia w połączeniu z literaturą. Wpływają na rozwój intelektu, osobowości oraz aktywności twórczej dzieci. Uczestnicy zajęć biorą udział w miniwarsztatach literackich, szlifują warsztat pisarski, wykonują projekty do konkursów na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, przygotowują występy artystyczne. Zajęcia prowadzone są co roku z chętną grupą dzieci. Obecnie uczęszcza na nie pięcioro uczniów z klasy V a oraz troje uczniów z klasy V b.

Co sądzą o zajęciach ich uczestnicy?
„Na kółku humanistycznym uczymy się bardzo potrzebnych rzeczy, które przydadzą się również w gimnazjum.”
„Nasze zajęcia są coraz ciekawsze. Wykonujemy różne zadania i analizujemy je. Wiele się nauczyłam.”
„Oprócz nauki na kółku humanistycznym dobrze się bawimy. Jest wesoło i przyjemnie, chociaż mogłoby nas być więcej.”

Dotychczasowe osiągnięcia:
- I miejsce w konkursie o tematyce regionalnej „Tu mieszkam” za audycję radiową,
- I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie „Boże Narodzenie w krajach Unii Europejskiej”,
- Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie Poetyckim „Ja i świat”,
- III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Ortograficznym dla klas IV-VI, - Udział części uczniów w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Podstawówki”, - Przygotowanie uroczystej akademii z okazji szóstej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II.