Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Ogłoszenie - Zapisy do przedszkola

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO
w Wiśniowej
ogłasza zapisy dzieci do przedszkola
w roku szkolnym 2020/2021

Aktywne Ferie 2020

Propozycje OK w Wiśniowej,
Gminnej Biblioteki Publicznej
i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Wiśniowej
dla dzieci oraz młodzieży
z terenu Gminy Wiśniowa

Przeczytaj harmonogram imprez,
zajęć rekreacyjno-sportowych, plastycznych, tanecznych i innych atrakcji
na nadchodzące ferie:

Zgoda rodzica/opiekuna do pobrania

Życzenia na ferie

Rozpoczynają się ferie zimowe. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego, atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy po feriach.
Dyrekcja i administrator witryny

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

Wiśniowski Orszak Trzech Króli - 6 I 2020

6 stycznia 2020 r. już po raz ósmy mieszkańcy Gminy Wiśniowa, uczniowie naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiśniowej przeszli w Orszaku Trzech Króli. W zimowy dzień o godzinie 9.30 plac przed Ośrodkiem Kultury wypełnił kolorowy i radosny tłum liczący blisko 200 osób. Po powitaniu i występie zespołu "Wisienka" z Markuszowej Orszak wyruszył do kościoła parafialnego w Wiśniowej gdzie oczekiwał na nas Nowonarodzony Bóg. Wzorując się na przekazie biblijnym, na jego czele podążali Trzej Królowie.
Zobacz więcej zdjęć z przemarszu Orszaku Trzech Króli na stronie OK w Wiśniowej
Zobacz film z przemarszu na itvpoludnie.pl
Przeczytaj relację z przemarszu na www.okwisniowa.pl

Zaproszenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców

Wiśniowski Orszak Trzech Króli
wyrusza 6 stycznia o godz. 9.45
z Ośrodka Kultury w Wiśniowej. Zapraszamy!


Przeczytaj zaproszenie na Przemarsz Orszaku Trzech Króli

Życzenia Świąteczne

Święta Bożego Narodzenia, to czas gdy składamy sobie piękne, ciepłe z serca płynące życzenia. My również pragniemy złożyć życzenia nie tylko swoim bliskim, ale także Wam drodzy uczniowie, Waszym Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Obsługi. Niech ten piękny nadchodzący wieczór wigilijny przyniesie wszystkim spokój i radość. Niech każda chwila Bożego Narodzenia będzie przepełniona ciszą, rodzącą się szczerą miłością, nieograniczoną ufnością i wiarą w dobro. W tym zawiera się tajemnica i piękno Bożego Narodzenia. Nowy Rok 2020 niech przyniesie Wam zdrowie, pomyślność i szczęście.
Wszystkiego najlepszego życzy Dyrekcja Szkoły
i administrator witryny
24.12.2019

Nauka ma wiele wymiarów...

W piątek, 29 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły, biorący udział w projekcie "Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców" uczestniczyli w "Zlocie Młodych Odkrywców", wydarzeniu podsumowującym projekt. Uczniowie poczuli sie jak studenci podczas wykładu naukowego prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego - p. Wojciecha Walata "Patrzymy na świat oczyma czy mózgiem?", brali także aktywny udział w pokazach i stoiskach naukowych przygotowanych min. przez Studenckie Koła Naukowe.

Szlachetna Paczka 2019

W 2012 roku w Strzyżowie powstał jeden z 430 rejonów Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie.

POMÓŻ RODZINOM W POTRZEBIE!
W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!
Wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze!
TY TEŻ MOŻESZ POMÓC!
Otwórz oczy i Serce.

Jesienne Spotkanie Formacyjne Szkolnych Kół Caritas

Jesienne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas odbyło się we wtorek 19 listopada bieżącego roku. Spotkanie odbyło się w auli przy jasielskiej Parafii Farnej. Prowadził je wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. Piotr Potyrała. Gościem specjalnym był znany raper w sutannie ks. Jakub Bartczak posługujący obecnie w parafii w Sulistrowicach w Archidiecezji Wrocławskiej. Ks. Kuba muzycznymi bitami mówił o wierze w Boga i animował całość spotkania. Zapraszał też wszystkich chętnych do tego by opowiedzieli o doświadczeniu wiary i działalności charytatywnej w Caritas. Nagrodą za niełatwe publiczne wystąpienia była płyta z nagraniami ks. Kuby.

Szkolne koło teatralne

W naszej szkole od października 2019 r. działa Szkolne Koło Teatralne zrzeszające chętnych uczniów klas pierwszych. Podczas zajęć nasi najmłodsi aktorzy poznają różne formy sztuki teatralnej, trenują odczytywanie i prezentowanie emocji, ćwiczą dykcję, wcielają się w różne role i odgrywają sceny (również improwizowane), uczą się tworzyć scenariusze i scenografię.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1069 70 następna »