Życzenia na wakacje! Bądźcie bezpieczni!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018
wszystkim Nauczycielom, Pracownikom
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśniowej oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,
by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dyrekcja ZSP w Wiśniowej

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

"Lato się śmieje, czas na wakacje…" - zakończenie roku 2017/2018

20 czerwca 2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Kilka lat wspólnych zabaw i zajęć, wspólnych wycieczek i spacerów szybko minęło i nadszedł czas pożegnania i wakacji. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień uroczystą mszą świętą na którą przygotowały piosenki pod kierunkiem pani Doroty Nizickiej i Doroty Wójcik.
Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie dla zaproszonych gości pt. "Trzy małe świnki". Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

Innowacja pedagogiczna w przedszkolu „ Z bajką i tańcem zwiedzamy świat”

W roku szkolnym 2017/2018 w naszym przedszkolu zaczęliśmy realizację Innowacji Pedagogicznej pt. „Z bajką i tańcem dookoła świata”.
We wszystkich grupach wiekowych prowadzone były zajęcia mające na celu zachęcanie do czytelnictwa, wzbogacanie języka, poznawanie kultury innych krajów, a także ekspresji ruchowej i plastycznej.
W poszczególnych miesiącach prowadzone były zajęcia, obejmujące poznanie danego kraju: jego symboli, położenia geograficznego, kultury, obyczajów. Przybliżane zostały baśnie, podania, legendy i bajki związane z danym państwem. Ważnym elementem było wykorzystanie muzyki, tańców oraz tradycyjnych zabaw ruchowych , a także ciekawych form plastycznych i technicznych.

Dojazdy na zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego ZSP w Wiśniowej
(wraz z klasami II gimnazjum) - 22 czerwca 2018r.

Zapoznaj się z dojazdami - przeczytaj cały artykuł.

Konkurs plastyczny „Rota XXI wieku”

Konkurs plastyczny „Rota XXI wieku” jest kolejnym elementem projektu „Polaków drogi do niepodległości” realizowanego z okazji obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu plastycznego było zilustrowanie dowolnego fragmentu „Roty„ napisanej przez Marię Konopnicką. Wykonane ilustracje przez uczniów zobrazowały wizję współczesnego odbiorcy tego tekstu. Na korytarzu szkolnym można obejrzeć różnorodne interpretacje wykonane przez uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum.
Nagrody otrzymali uczniowie:

Wiosenne spotkanie Szkolnych Kół Caritas- Jasło 07.06.2018

Szkoła to miejsce zdobywania wiedzy i kształtowania osobowości. Jednym z elementów tej pracy jest działalność naszych uczniów i nauczycieli w obszarze wolontariatu. W tej dziedzinie współpracujemy z Parafią, Gminą, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiśniowej. Szkolne Koło Caritas działa w naszej Szkole od lat i bierze czynny udział w działalności diecezjalnej. Dwa razy do roku odbywają się w różnych częściach diecezji Zjazdy Szkolnych Kół Caritas. Na tych spotkaniach dzielimy się doświadczeniem działalności w swoich środowiskach.

Podsumowanie konkursu informatycznego „Zostań Cyberbezpiecznikiem"

Z okazji Dni Bezpiecznego Internetu w kwietniu odbył się konkurs "Bezpieczni w Internecie”. Quiz informatyczny – „Zostań Cyberbezpiecznikiem" uczniowie naszej szkoły rozwiązywali z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem. W tych zmaganiach uczestniczyło 157 uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej i IIIaG – IIIdG gimnazjum. Konkurs był przeprowadzony na informatycznej platformie e-learningowej, na której młodzi cybernauci rozwiązywali zadania zamknięte.
Krystian Cierpiał z klasy 7b uzyskał największą liczbę punktów i zdobył tytuł „Władcy Bezpiecznego Internetu” oraz Tytuł Laureata Konkursu, co skutkuje podwyższeniem oceny z przedmiotu o jeden stopień na koniec roku szkolnego 2017/2018.
Uczniowie zajmujący 5 pierwszych miejsc nagrodzeni będą jednostkową oceną celującą z informatyki w ciągu II semestru oraz uwagami pozytywnymi.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Zobacz szczegółowe wyniki konkursu.

"Jak nie czytam, jak czytam" Wiśniowa 2018

Piknik z książką, głośne czytanie "Lokomotywy" J.Tuwima z udziałem uczniów i nauczycieli, dyplomy dla najlepszych czytelników kl. 1-4 i losowanie nagród dla uczniów, którzy przygotowali niesamowite plakaty i transparenty promujące czytelnictwo, jak również dla tych, którzy założyli tego dnia bajkowe przebrania. Stworzyliśmy w parku prawdziwie baśniowy klimat...

DEBATA - rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów w Gminie Wiśniowa

"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."

Lato z robotyką!

Grupa Techno-logiczni.pl która przeprowadziła pokazowe bezpłatne warsztaty dla uczniów naszej szkoły zaprasza na wakacyjne turnusy :-) Informacje na https://www.faceb...znipl/?fref=mentions Internetowy formularz rejestracyjny na warsztaty: http://tnij.at/robotyka2018

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1065 66 następna »