Materiały informacyjne dotyczące reformy edukacji

MEN przygotowało dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów i samorządowców pakiet materiałów informacyjnych o reformie na specjalnie dedykowanej stronie internetowej http://www.reformaedukacji.men.gov.pl

Rodzice, Rady Szkoły i Rady Rodziców powinny znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości – także poprzez strony internetowe MEN, Kuratorium Oświaty.

Odsyłacze do stron internetowych:

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – link do informacji o reformie edukacji
Ministerstwa Edukacji Narodowej - serwis: reforma edukacji

Światowy Dzień Matematyki

W tym roku Dzień Matematyki wypadł 12 marca w niedzielę, dlatego w naszej szkole dzień ten był obchodzony 13 marca w poniedziałek.
Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Życzenia Wielkanocne

Wesołego Alleluja
oraz dużo zdrowia i pogody ducha.
Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask
od Chrystusa Zmartwychwstałego.
Serdeczne życzenia dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników składa Dyrekcja

Wielkanoc 2017

Lista dzieci przyjętych do przedszkola

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśniowej ogłasza listę dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej
w roku szkolnym 2017/18

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej
- Pobierz (pdf)
13.04.2017

Marzec w przedszkolu

1. "Światowy Dzień Poezji dla Dzieci"
W dzisiejszych czasach, gry radio, telewizja i Internet jest na porządku dziennym , warto pamiętać o tym, jak wielką rolę w kształtowaniu młodego pokolenia odgrywa kontakt z literaturą – a zwłaszcza czytanie dzieciom wierszy bajek i baśni.

2. Pierwszy dzień wiosny
„Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.”

3. Pierwsza pomoc
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy.

4. Wyjazd do kina „Sokół” w Strzyżowie na film animowany pt.: „ Zając Max ratuje Wielkanoc”

Teatr Muzyczny

Uczniowie klasy IIIa i IVa, wraz z wychowawcami, mieli przyjemność obejrzeć musical przygotowany przez Licealny Teatr Muzyczny działający przy LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Zobaczyli „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”.

Rekolekcje Wielkopostne 2017

REKOLEKCJE SZKOLNE W PARAFII
pw. NMP KRÓLOWEJ ŚWIATA
w WIŚNIOWEJ "IDŹCIE I GŁOŚCIE"

Wernisaż wystawy autorskiej Doroty Magryś

Zobacz zdjęcia w galerii

Zobacz film na itvpoludnie.pl

Posłuchaj koncertu zespołu Yellow Horse

Wernisaż wystawy - przeczytaj relację

Wystawa czynna do 13 kwietnia w godzinach pracy GOK

07.04.2017

"Święto drzewa wśród pól"

1-go marca uczniowie klas szóstych wraz z p. Renatą Czają i p. Agnieszką Flagą wzięli udział w projekcie "Święto drzewa wśród pól" w sali konferencyjnej Zespołu Parkowo-Dworskiego w Wiśniowej. Prelegentami byli: wicestarosta Powiatu Strzyżowskiego p. Jan Stodolak, radny Powiatu Strzyżowskiego p. Piotr Myćka oraz edukator z Klubu Gaja p. Jarosław Kasprzyk.

Zaproszenie na spotkanie z Rodzicami - 6 kwietnia 2017r.

Szkolenie:

„Niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikające
z korzystania z gier komputerowych
i mediów społecznościowych”

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodzice!

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie oraz zaleceniami Minister Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej, jak również wytycznymi Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Małgorzaty Rauch zapraszamy Państwa na zorganizowane specjalnie dla Państwa szkolenie dotyczące bezpiecznego zachowania uczniów w internetowej sieci. Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2017r. o godz. 16.00 w naszej szkole a poprowadzi je doświadczony trener z Instytutu Rozwoju i Edukacji „Progress” w Rzeszowie.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1060 61 następna »