Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Spotkanie z rodzicami - 15 listopada 2018 r.

Dyrektor, wychowawcy i nauczyciele zapraszają rodziców na spotkanie, które odbędzie się 15-go listopada 2018r. (czwartek) o godz. 16.00

Prosimy o zapoznanie się z miejscami spotkań poszczególnych klas:

"Dla Niepodległej"

"Rekord dla Niepodległej" -wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w naszej szkole- 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11

Sto serc na 100 lat Niepodległej -Koncert Przedszkolaków
10.11.2018

Zaproszenie na uroczystości gminne

Przeczytaj program Gminnych Obchodów Odzyskania Niepodległości
09.11.2018

Spektakl muzyczny - "Lekcja Polskiego"

W niedzielę 4 listopada 2018 r. zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, mieszkańców Gminy Wiśniowa i okolic, wszystkich miłośników muzyki i teatru na kolejny już spektakl muzyczny Szkolnego Teatru Uczniów i Nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego spektaklu: http://itvpoludni...go-w-Wisniowej,5382/

Pasowanie na przedszkolaka

26 października był w naszym przedszkolu dniem szczególnym, ponieważ do grona prawdziwych przedszkolaków zostali przyjęci najmłodsi wychowankowie z grup Krasnoludków, Biedronek i Jagódek. Rozpoczynając swoje święto dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, zdały pierwszy egzamin z wiedzy przedszkolnej, a następnie złożyły przyrzeczenie prawdziwego przedszkolaka, otrzymując gromkie brawa od zasiadających na widowni Rodziców, Dyrekcji i zaproszonych gości.

Akcja- "100 drzew na 100-lecie" niepodległej Polski

100 drzew
na stulecie niepodległej Polski 1918-2018.

Nasi uczniowie sadzą lipy, klony i akacje. Akcja ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, gdyż taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.

Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych "DO HYMNU"

Nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych DO HYMNU.
Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.
Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Próbny alarm ewakuacyjny w naszej szkole

8 października 2018r. został przeprowadzony próbny alarm ewakuacyjny dla całej społeczności naszej szkoły. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów oraz Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego odbyły się w naszej szkole ćwiczenia, które miały na celu przygotowanie wszystkich osób przebywających w szkole do ewakuacji w sytuacji rzeczywistego zagrożenia.
W zajęciach gościnnie wzięli udział Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie.

Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

Bieżący rok decyzją Parlamentu jest Rokiem Św. Stanisława Kostki. Ten młody człowiek żyjący w latach 1550 – 1568, nadal oddziałuje na umysły i serca ludzi młodych. Na uwagę zasługuje zamiłowanie do pracy nad charakterem i systematycznej modlitwy. Uczniowie naszej Szkoły dnia 12.10.2018 r. wzięli udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej przy peregrynujących relikwiach świętego.
14.10.2018

Szkolne Koło Caritas- udział w akcji "BohaterOn"

Działające w naszej szkole – Szkolne Koło Caritas wzięło udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem BohaterOn. Celem akcji jest kultywowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1066 67 następna »