Życzenia na wakacje! Bądźcie bezpieczni!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019
wszystkim Nauczycielom, Pracownikom
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśniowej oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,
by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dyrekcja ZSP w Wiśniowej

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

Akcja bezpiecznewakacje.pl

28.06.2019

Uroczyste pożegnanie przedszkola

18 czerwca w Przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci sześcioletnich. Rodzice mieli okazję zobaczyć dzieci po raz ostatni w przedszkolu podczas przedstawienia pt. „Wakacyjny rejs”. Po części artystycznej, z rąk Pani Dyrektor i wychowawczyń, dzieci otrzymały książki z dedykacją i dyplomy. Dziękujemy rodzicom za współpracę, miłe gesty i dobre słowa na przestrzeni przedszkolnych lat, a dzieciom życzymy wspaniałych wakacji i samych sukcesów w szkole.
27.06.2019

Powiatowe konkursy matematyczne

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w konkursach matematycznych dla poszczególnych klas, nad którymi patronat przejęło Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Wyniki tych konkursów przedstawiają się następująco:

Zobacz Wyniki konkursów w roku szkolnym 2018/2019 (pdf)

Wycieczka do Bochni

Dnia 5 czerwca uczniowie klasy 2a i 5b wraz z wychowawcami Teresą Ziarnik i Agnieszką Gruszczyńską pokonali kolejną wycieczkę pociągiem zwiedzając stację w Rzeszowie, Tarnowie oraz Bochni.

Podsumowanie konkursów kuratoryjnych

W bieżącym roku szkolnym w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych w szkolnym etapie wzięło udział ogółem 26 uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Do etapu rejonowego, a później wojewódzkiego z matematyki, zakwalifikował się Wojciech Drygaś z klasy IIIa i ostatecznie otrzymał on tytuł finalisty tego konkursu. Serdecznie mu gratulujemy!

„Sprintem do maratonu”

27 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Zanim rozpoczął się bieg, dzieci otrzymały numery startowe, brały udział w rozgrzewce prowadzonej przez nauczycielki oraz odśpiewały piosenkę zagrzewającą do pokonania dystansu. Przedszkolaki starali się jak najszybciej dobiec do mety, jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze.

Konkurs Wiedzy Technicznej

W dniu 30.01.2019r. w naszej szkole odbył się I etap Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy Technicznej, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas trzecich gimnazjum i klas VIII. Musieli oni zmierzyć się z zadaniami z różnych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i znać historię wynalazków. Zadania konkursowe wymagały nie tylko wiedzy, ale również jej interpretacji, analizy, logicznego myślenia i prawidłowego wnioskowania.
Do finału tego konkursu zakwalifikowało się 5 uczestników:
Karolina Pas z gimnazjum,
Cierpiał Krystian, Data Dominik, Tarczoń Jan, Ślusarczyk Paweł
ze szkoły podstawowej.

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Wczesną wiosną 2019 r. przedszkolaki z grupy „Odkrywców” - 0B przystąpiły do MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO: „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”
Organizatorem projektu w roku szkolnym 2018/2019 jest Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76 przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola w Kolbuszowej.
Celem głównym projektu było rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

Spektakl teatralny ” Pszczółka Maja”

We wtorek-11 czerwca- uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b , 3a wybrali się z Panią Elą Tęczar, Elą Hart, Ewą Biel, Ewą Nowak, Teresą Ziarnik i Dorotą Wójcik do kina ,,Sokół” na spektakl pt. „Pszczółka Maja” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1068 69 następna »