Ogłoszenie - Zapisy do przedszkola - grupa wakacyjna

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO
w Wiśniowej
ogłasza zapisy dzieci do przedszkola
- grupa wakacyjna (m-c lipiec 2017 r.)

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola - grupa wakacyjna (dokument- pdf)
Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola - grupa wakacyjna (dokument- doc)

Pasowanie na czytelnika

19 maja 2017r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej. W baśniowych strojach, barwnym korowodem wyruszyli do Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczystość pasowania z udziałem dyrektor szkoły – Pani Beaty Włodyki oraz przewodniczącego Rady Rodziców - p. Mariusza Zarszyńskiego.

Wizyta stomatologa

4 kwietnia w przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem, panem Konradem Kielarem (tatą jednego z naszych kolegów), który opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach pokazał co zęby „lubią” a czego „nie lubią” i co dzieje się z nimi, gdy zaczynają chorować. Wyjaśnił również przedszkolakom co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcił do wizyt w gabinecie stomatologicznym i nauczył prawidłowego szczotkowania.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

21 kwietnia 2017r. reprezentacja naszej szkoły tradycyjnie jak co roku brała udział w Powiatowych eliminacjach do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Po wstępnych eliminacjach szkolnych naszą szkołę reprezentowali: Emilia Armata (kl.Va), Malwina Dziak (kl.VIb), Kamil Wąś (kl.VIa) i Sebastian Zieliński (kl.VIa), którzy zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych z pośród 21 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całego powiatu strzyżowskiego.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej

Wszyscy uczniowie, którzy 24 kwietnia 2017r., z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedzili bibliotekę szkolną i wypożyczyli książkę (łącznie aż 173 tytuły), wzięli udział w tworzeniu "Złotej listy ulubionych książek uczniów naszej szkoły". Tytuły zostaną uwzględnione przy zakupie książek w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020".

Gminny konkurs matematyczny „1 z 10”

2 marca br. po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się gminny konkurs matematyczny „1 z 10", w którym uczestniczyli reprezentanci szkół z terenu całej nasze gminy. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali po wcześniejszych zaciętych eliminacjach szkolnych Jakub Maraj z kl.Va i Jan Tarczoń z kl. VIa.
Organizatorem konkursu była pani Renata Czaja, która zorganizowała, przygotowała i przeprowadziła cały ten konkurs. Uczestniczyło w nim dziesięciu zawodników z pięciu szkół: SP z Szufnarowej, SP z Różanki, SP z Jaszczurowej, SP z Markuszowej oraz SP z Wiśniowej.

Materiały informacyjne dotyczące reformy edukacji

MEN przygotowało dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów i samorządowców pakiet materiałów informacyjnych o reformie na specjalnie dedykowanej stronie internetowej http://www.reformaedukacji.men.gov.pl

Rodzice, Rady Szkoły i Rady Rodziców powinny znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości – także poprzez strony internetowe MEN, Kuratorium Oświaty.

Odsyłacze do stron internetowych:

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – link do informacji o reformie edukacji
Ministerstwa Edukacji Narodowej - serwis: reforma edukacji

Światowy Dzień Matematyki

W tym roku Dzień Matematyki wypadł 12 marca w niedzielę, dlatego w naszej szkole dzień ten był obchodzony 13 marca w poniedziałek.
Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Życzenia Wielkanocne

Wesołego Alleluja
oraz dużo zdrowia i pogody ducha.
Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask
od Chrystusa Zmartwychwstałego.
Serdeczne życzenia dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników składa Dyrekcja

Wielkanoc 2017