Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkolne koło teatralne

W naszej szkole od października 2019 r. działa Szkolne Koło Teatralne zrzeszające chętnych uczniów klas pierwszych. Podczas zajęć nasi najmłodsi aktorzy poznają różne formy sztuki teatralnej, trenują odczytywanie i prezentowanie emocji, ćwiczą dykcję, wcielają się w różne role i odgrywają sceny (również improwizowane), uczą się tworzyć scenariusze i scenografię.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
(Wisława Szymborska)
13 listopada 2019r. został rozstrzygnięty konkurs promujący czytelnictwo „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III. Głównym celem konkursu było motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, doskonalenie umiejętności głośnego czytania, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania. Uczniowie, wspólnie z rodzicami, czytali codziennie co najmniej 10 minut.

Konkurs piosenki patriotycznej

Uczennice z klas: 1b – Lena B. i 2a – Nadia C. reprezentowały naszą szkołę w VIII Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Ośrodku Kultury w Wiśniowej. Konkurs ten miał bardziej charakter przeglądu piosenek, gdyż nie przyznawano w nim miejsc . Wszyscy uczestnicy prezentowali się znakomicie, zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Nauka patriotyzmu poprzez sztukę

Uczniowie klas czwartych na lekcji plastyki wykonali prace, w których pokazują jak rozumieją zagadnienie patriotyzmu. Zobrazowali ulubione motywy z pejzażu polskiego dekorując je flagą biało-czerwoną. W ten sposób uczą się patriotyzmu od najmłodszych lat. Prace prezentowane na korytarzu szkolnym przypominają innym o ważnym święcie narodowym jakim jest rocznica odzyskania niepodległości przez Polaków.

"Szkoła Do Hymnu" – wspólne śpiewanie hymnu 8 listopada 2019 r.

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży jak co roku zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.
Szkoła Podstawowa w Wiśniowej (gm. Wiśniowa) wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i w ramach tego zaśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego - patrz zdjęcia.
11.11.2019

Spotkanie z rodzicami – 21 listopada 2019 r.

Dyrektor, wychowawcy i nauczyciele
zapraszają rodziców na spotkanie, które odbędzie się
21 listopada 2019 roku (czwartek) o godz. 16.00.

Program:
Część I (sala sportowo-widowiskowa, budynek przedszkola)
– godz. 16.00 szkolenie dla rodziców i nauczycieli „Profilaktyka uzależnień cyfrowych i cyberprzemocy”
.
Prowadzący: specjalista z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF w Rzeszowie – psycholog, p. Kinga Ostrowska – Magoń (Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku psychologia stosowana o profilu Psychologia zaburzeń i pomoc psychologiczna oraz Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wycieczka do Fly Park

Klasa 6b wygrała konkurs „Wyskocz polatać z klasą”. Nagrodą był wyjazd w dniu 29 X do parku trampolin Fly Park Rzeszów. Zajęcia okazały się doskonałym sprawdzianem sprawności fizycznej i akrobacji. Wszyscy świetnie się bawili co widać na zdjęciach.

Wycieczka do Łańcuta i Markowej

Dnia 22 października 2019r. uczniowie klas 7-8 pod opieką wychowawców i nauczycieli, uczestniczyli w wycieczce do kompleksu pałacowo – ogrodowego w Łańcucie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz skansenu. Pierwszym punktem na naszej mapie był Zamek w Łańcucie. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce.

"Ślubuję być dobrym uczniem..."

W dniu 24 października 2019 r. pierwszaczki zdały swój pierwszy egzamin szkolny i zostały włączone w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej.
Uroczystość pasowania odbyła się w obecności Pani Dyrektor - Beaty Włodyki, Wójta Gminy Wiśniowa - Marcina Kuta, Przewodniczącego Rady Rodziców - Mariusza Zarszyńskiego, licznie przybyłych rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek wraz z wychowawcami.
Uczniowie złożyli przyrzeczenie, a Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała ich na uczniów, życząc im sukcesów na drodze edukacji.

Szkolne Święto Radości - Światowy Dzień Uśmiechu 2019

4 października – w piątek, w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój, gdyż celebrowaliśmy tego dnia Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest od 1990 roku, w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył “smiley'a” - słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Symbol ten reprezentuje to, co na co dzień jak najczęściej chcemy widzieć u innych - bezinteresowny uśmiech i radość życia. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi na to, aby wszyscy dużo się uśmiechali i poświęcali większą uwagę dobrym uczynkom. Dlatego też, tego dnia wszyscy częściej się do siebie uśmiechali, przekazywali sobie dobre słowo, a żółte elementy garderoby, oraz „uśmiechnięte” gadżety rozświetlały ten wyjątkowy dzień.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1069 70 następna »