"Biały Dzień" w przedszkolu

14 stycznia w naszym przedszkolu pojawiła się prawdziwa zima. W kalendarzu przedszkola przyszedł czas na Biały Dzień. W każdej grupie w tym dniu dominował kolor biały. Od rana zabawom towarzyszyła zimowa muzyka, białe opowieści, białe konkursy i zagadki. W jadłospisie też królowała biel, a na drugie śniadanie na każdego czekała niespodzianka w postaci „śnieżnego puchu”, czyli bitej śmietany.

Przedszkolaki przygotowały w tym dniu piękne prace plastyczne, malowały białą pastą do zębów, rysowały w kaszy i mące, wyklejały białe obrazki. Ponadto przedszkolaki wykonywały liczne ćwiczenia logopedyczne z użyciem białego styropianu, skrawków białej bibuły i waty.

Nie zabrakło też zimowych zabaw na śniegu: bitwa na śnieżki, lepienie bałwanów. Szkoda tylko, że nie był to prawdziwy śnieg…
Wszyscy z zaangażowaniem brali udział w „białych zabawach”, tańcach i konkursach. Był to kolejny dzień pełen radości.

Może obchodzone przez nas święto sprawi, że zima w końcu sypnie białym śniegiem i spełni marzenia dzieci …?

Barbara Przystaś-Mulka
28.01.2015