Gminny konkurs matematyczny „1 z 10”

10 marca 2016r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „1 z 10”. Była to już dziewiąta edycja tego konkursu w naszej szkole, a po raz IV był to konkurs gminny, w którym uczestniczyli reprezentanci szkół z terenu całej nasze gminy. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali po wcześniejszych zaciętych eliminacjach szkolnych Paweł Ślusarczyk i Jan Tarczoń z kl.Va. Organizatorem konkursu była pani Renata Czaja, która zorganizowała, przygotowała i przeprowadziła cały ten konkurs. Uczestniczyło w nim dziesięciu zawodników z pięciu szkół: SP z Szufnarowej, SP z Różanki, SP z Jaszczurowej, SP z Markuszowej oraz SP z Wiśniowej.
Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, emitowanego w TVP2. Składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie każdy z zawodników otrzymał po dwa pytania, na które musiał udzielić poprawnej odpowiedzi, aby zakwalifikować się do etapu drugiego. W drugim etapie zawodnicy nawzajem wyznaczali się do odpowiedzi, tym sposobem eliminując przeciwników, którzy nie udzielili poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Do trzeciego etapu- finałowego zakwalifikowało się trzech uczestników. Ostatecznie zwyciężył reprezentant naszej szkoły Jan Tarczoń (kl.V) zdobywając I miejsce i złoty medal, II miejsce i medal srebrny zdobył Jakub Niedziela (kl.IV)z SP z Markuszowej i miejsce III i medal brązowy przypadł również uczennicy z SP z Markuszowej Sylwi Mikuszewskiej (z kl. VI). Wszyscy uczestnicy tego konkursu zostali obdarowani nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Słodkim upominkiem nagradzana była również publiczność, która w sposób miły i kulturalny dopingowała wszystkich zawodników.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom matematyki wymienionych szkół podstawowych za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie eliminacji. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i spotkamy się znów za rok w kolejnej edycji konkursu '1 z 10'.

Opracowała: Renata Czaja
18.04.2016