Turniej wiedzy o bł. Janie Pawle II

„Kocham Cię, Ojcze Święty” to turniej wiedzy o bł. Janie Pawle II, który odbył się w SP w Wiśniowej w wigilię urodzin tego wielkiego Polaka, czyli 17 maja b.r.

Scenariusz opracowała uczennica kl. VI a Zuzanna Jaskółka, która wraz z koleżanką Joanną Wójcik z kl. V a poprowadziła całe spotkanie a nad całością czuwała Magdalena Ząbik – nauczycielka języka polskiego.

Rywalizowały ze sobą trzy drużyny składające się z uczniów klas IV - VI naszej szkoły. Zadania wzorowane były na konkurencjach z teleturnieju „Kocham Cię, Polsko”. Najwięcej emocji wywołało wśród zawodników oraz publiczności jedzenie kremówek na czas.

Turniejowe zmagania objęły osiem konkurencji eliminacyjnych oraz jedną finałową, która ostatecznie wyłoniła zwycięzców, a była to drużyna w składzie: Adrian Szymański kl. IV a, Grzegorz Legęza kl. IV b, Natalia Dziok kl. V a, Mariola Synowiecka kl. V b i Patryk Mikuszewski kl. VI a.

Drugie miejsce, ustępując tylko jednym punktem zajęli: Joanna Przystaś kl. IV a, Anita Ząbik kl. IV b, Karolina Sondej kl. V a, Sławomir Kut kl. V b, Martyna Wójcik kl. VI a.

Trzecie miejsce przypadło zespołowi, w skład którego wchodzili: Tomasz Boroń kl. IV a, Gabriela Bielamowicz kl. IV b, Jan Matyka kl. V a, Patryk Perłowski kl. V a oraz Kacper Ząbik kl. V b.

Pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody wręczyła zawodnikom pani dyrektor mgr Beata Włodyka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju naprawdę dużej wiedzy o bł. Janie Pawle II, czego dowodem były niemal bezbłędne odpowiedzi i minimalne różnice w punktacji.

Życzymy też, abyście nie bali się podążać śladami tego niezwykłego człowieka – Papieża Polaka!
21.05.2011