Zaproszenie na spotkanie z Rodzicami - 6 kwietnia 2017r.

Szkolenie:

„Niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikające
z korzystania z gier komputerowych
i mediów społecznościowych”

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodzice!

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie oraz zaleceniami Minister Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej, jak również wytycznymi Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Małgorzaty Rauch zapraszamy Państwa na zorganizowane specjalnie dla Państwa szkolenie dotyczące bezpiecznego zachowania uczniów w internetowej sieci. Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2017r. o godz. 16.00 w naszej szkole a poprowadzi je doświadczony trener z Instytutu Rozwoju i Edukacji „Progress” w Rzeszowie.
Zostaną wskazane źródła niebezpieczeństw i zagrożeń wynikających z korzystania z gier komputerowych czy mediów społecznościowych z uwzględnieniem ostatnich doniesień, przypomniane zostaną zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu (w komputerze i telefonie komórkowym). Zachęcamy Państwa do częstych rozmów z dziećmi, omawiania ich aktywności w Internecie, dopytania o ewentualne problemy, z jakimi być może się borykają, ustalenia zasad korzystania z Internetu oraz do zainstalowania oprogramowania zabezpieczającego przed dostępem do wybranych stron. Pamiętajmy, że cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, bez względu na wiek (dzieci i dorosłych), czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem (ucznia i nauczyciela).

Mamy nadzieję, że Państwa obecność na szkoleniu potwierdzi naszą wspólną troskę o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Po szkoleniu odbędzie się spotkanie rodziców z Nauczycielami i Wychowawcami klas celem omówienia postępów dydaktyczno-wychowawczych uczniów.

Prosimy o zapoznanie się z miejscami spotkań poszczególnych klas:

• I - mgr Ewa Nowak - w sali II.14
• IIa - mgr Elżbieta Hart - w sali II.11