„Zatrzymać czas lata…” - II konkurs karaoke

22 września, w ostatni dzień kalendarzowego lata, uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem p. pedagog zorganizowali dla uczniów kl. IV – VI II Konkurs karaoke „Zatrzymać czas lata…”.
Konkurs poprowadziły Joasia Przystaś z kl. Va oraz Natalia Dziok z kl. VIa, punkty zapisywali Maciej Mikuszewski z kl. VIa i Izabela Dziak z kl. Va, funkcję fotografa pełniły Marysia Czaja z kl. VIa i Izabela Dziak
W konkursie wzięło udział 12 drużyn. Ich zadaniem było jak najładniejsze zaśpiewanie wybranego lub wylosowanego utworu. Tekst do linii melodycznej wyświetlany był na ekranie. Utwory były wcześniej znane uczestnikom, mogli się
z nimi zapoznać w domu.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:
1. p. Jolanta Czerwonka
2. p. Grzegorz Mikuszewski
3. p. Agata Wydro
4. Joasia Wójcik z kl. VIa
5. Karolina Sondej z kl. VIa

Za wspaniały występ drużyna mogła otrzymać maksymalnie 50 punktów /każdy z jurorów oceniał występ w skali od 1 do 10/. Za zaśpiewanie utworu uznanego za trudny drużyna mogła zdobyć dodatkowe punkty.
Nasze wspaniałe prowadzące rozpoczęły konkurs refleksją na temat lata
i jesieni przy dźwiękach muzyki Vivaldiego. Po przypomnieniu zasad konkursu na scenę zaproszono wszystkich uczestników:
Drużyna nr 1:
Natalia Wajda kl.IVa Oliwia Mikuszewska kl.IVa Dominika Koś kl.IVa Natalia Rachwalska kl.IVa
Drużyna nr 2:
Anna Wójcik kl.IVa Martyna Ząbik kl.IVa Weronika Góra kl.IVa Weronika Wójtowicz kl.IVa
Drużyna nr 3:
Andżelika Kiełtyka kl.Vb Weronika Nowotarska kl.Vb Julia Dyka kl.Vb
Drużyna nr 4:
Mariola Synowiecka kl.VIa Jolanta Utnicka kl.VIa
Drużyna nr 5:
Dominik Białek kl.IVa Wojciech Czerwonka kl.IVa Paweł Perłowski kl.IVa
Krystian Mikuszewski kl.IVa
Drużyna nr 6:
Sławomir Kut kl.VIa Damian Witalec kl.VIa Dominik Kiczek kl.VIa Marcin Jurasz
Drużyna nr 7:
Kacper Ząbik kl.VIa Szymon Mendrala kl.VIa Jakub Szypuła
Drużyna nr 8:
Aleksandra Sienkowska kl.Va Anna Unicka kl.Va Adrian Szymański kl.Va
Anita Ząbik kl.Vb
Drużyna nr 9:
Julia Rec kl.Va Marcelina Szołdra kl.VaOla Szymańska kl.Va Paulina Maślanka kl.Va
Drużyna nr 10:
Konrad Zbylut kl.Va Damian Fąfara kl.Va Tomasz Boroń kl.Va
Drużyna nr 11:
Dominika Kluska kl.Vb Joanna Łysko kl.Vb Aleksandra Oślizło kl. IVa
Drużyna nr 12:
Kamila Pietruszka kl. IVa Monika Lewczak kl. IVa

Wśród wybieranych utworów najczęściej pojawiały się „Małe rzeczy” Sylwii Grzeszczak, „Jak anioła głos” i „Pokaż na co cię stać” Feela. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem i otrzymywali wysokie noty od jury. Bój o pierwsze miejsce rozstrzygnięto po długich konsultacjach, gdyż na koniec konkursu 2 drużyny – drużyna nr 8 i drużyna nr 9 miały taką samą liczbę punktów – po 48.

Ostatecznie II Konkurs Karaoke „Zatrzymać czas lata…”
wygrała drużyna nr 9 w składzie: Marcelina Szołdra, Julia Rec, Ola Szymańska i Paulina Maślanka. Dziewczyny śpiewały utwór zespołu ŁZY „Narcyz”.
II miejsce zajęła drużyna nr 8 w składzie:
Aleksandra Sienkowska, Anna Unicka, Adrian Szymański i Anita Ząbik. Drużyna zdobyła 48 punktów za trudny utwór Maryli Rodowicz „Malgośka”.
III miejsce zdobywając 40 punktów zajęła drużyna nr 2 w składzie: Anna Wójcie, Martyna Ząbik, Weronika Góra i Weronika Wójtowicz. Dziewczyny zaśpiewały „Chodź pomaluj mój świat” zespołu 2+1 zdobywając 44 punkty.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz „coś słodkiego” Publiczność dopisała frekwencją – uczestnikom kibicowali nawet młodsi uczniowie kl. I –III.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i wspólnie udało się nam zatrzymać czas lata…

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich już dziś zapraszamy na III Konkurs karaoke „Zatrzymać czas lata…”
Do zobaczenia za rok.
28.09.2011