Wycieczka na cmentarz wojenny w Jazowej połączona ze spotkaniem integracyjnym

Wycieczka na cmentarz wojenny w Jazowej połączona ze spotkaniem integracyjnym uczniów Koła Przyjaciół Biblioteki i Kółka Dziennikarskiego z uczniami Szkoły Filialnej w Jazowej.

4 listopada b.r. uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz Kółka Dziennikarskiego z opiekunami - p. pedagog Agatą Wydro oraz p. Agnieszką Flagą odbyli pieszą wycieczkę na Cmentarz Wojenny w Jazowej.

Na Cmentarzu uczniowie zapalili znicze i odmówili modlitwę za bezimiennych żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej.

Uczniowie zostali zapoznani z historią Cmentarza na podstawie pracy „Rzecz o Cmentarzu Wojennym w Jazowej”, napisanej przez p. Edwarda Szczotkowskiego w marcu 2001r. / praca dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej oraz Bibliotece Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Wiśniowej/.

Wycieczka na cmentarz została połączona ze spotkaniem integracyjnym z uczniami szkoły Filialnej w Jazowej. Uczniowie z KPB, mieszkający w Jazowej przygotowali dzień wcześniej ognisko. Wszyscy uczniowie mogli skosztować pieczonego na ognisku jabłka, wspólnie zjedli posiłek przy herbatce przygotowanej przez p. Małgosię, a uczniowie z Kółka Dziennikarskiego przeprowadzili wywiady z uczniami z SF w Jazowej.

Izabela Dz. z dużym powodzeniem prowadziła zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Fantastycznie bawili się uczniowie klas starszych naszej szkoły z młodszymi uczniami ze Szkoły Filialnej w Jazowej.
08.11.2011