Światowy Dzień Matematyki

W tym roku Dzień Matematyki wypadł 12 marca w niedzielę, dlatego w naszej szkole dzień ten był obchodzony 13 marca w poniedziałek.
Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca.
W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny programu e-math.pl) i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.
W naszej szkole Dzień Matematyki obchodzony był już po raz kolejny. Młodsi uczniowie z klas III i IV brali udział w łatwiejszych konkursach, quizach i zagadkach matematycznych, zaś starsi z klas V i VI mieli do rozwiązania trudniejsze zadania. Rywalizacje odbywały się w każdej klasie w kilku-osobowych grupach. Tegoroczny Dzień Matematyki uświadomił wszystkim, że „pieniądze to nie wszystko”.
Dzień ten pokazał inne oblicze matematyki oraz to, że matematyka (królowa wszystkich nauk) może być przyjemna i łatwa.

Opracowała: Renata Czaja
22.04.2017