Nauka patriotyzmu poprzez sztukę

Uczniowie klas czwartych na lekcji plastyki wykonali prace, w których pokazują jak rozumieją zagadnienie patriotyzmu. Zobrazowali ulubione motywy z pejzażu polskiego dekorując je flagą biało-czerwoną. W ten sposób uczą się patriotyzmu od najmłodszych lat. Prace prezentowane na korytarzu szkolnym przypominają innym o ważnym święcie narodowym jakim jest rocznica odzyskania niepodległości przez Polaków.
Wychowanie patriotyczne odgrywa bardzo ważną rolę wśród dzieci i młodzieży. Powinniśmy zapoznawać wychowanków z przeszłością, historią, ocalić od zapomnienia kulturę naszych przodków, organizować uroczystości w szkole, pokazywać piękno naszej małej Ojczyzny. Dobry przykład to podstawa, a według powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie...", niech towarzyszy naszym młodym patriotom.

Dorota Magryś