Szkolny konkurs plastyczny „Patriotyzm Młodego Polaka”

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, którego celem było|: kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, pogłębianie wiedzy historycznej na temat dziejów Polski, rozwijanie wyobraźni plastycznej, a także zdobywanie nowych doświadczeń w dziedzinie różnych technik plastycznych.
Bardzo ważnym elementem wychowania patriotycznego, zwłaszcza w odniesieniu do młodego pokolenia, są symbole narodowe: hymn państwowy, godło i biało-czerwona flaga. Symbole narodowe podkreślają niezależność państwa oraz związane są z tradycją historyczną i dziejami kraju. W chwilach zwycięstw, czy też klęsk, przemawiały silnie do uczuć patriotycznych i pobudzały do działania w imię sprawy narodowej. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo być patriotą, a szczególnie młody człowiek może napotkać na wiele trudności w okazywaniu miłości do swojej Ojczyzny. Wielu z nas może mieć w tej kwestii wiele dylematów i pytań.

Jak wyrazić publicznie swoje poglądy? Czy warto ujawnić się ze swoimi uczuciami? Czy patriotyzm jest w modzie?

Uczniowie wykonując swoje projekty na koszulkę z motywem patriotycznym próbowali znaleźć odpowiedź na to jak dzisiejszy patriota może spostrzegać rzeczywistość, w której żyje przez pryzmat miłości do Polski. „Jestem Polakiem”, „Kocham Polskę”, „Husaria duma Rzeczpospolitej”, „Od urodzenia dumny z pochodzenia”, „Moje serce bije dla Polski”, to ważne hasła umieszczone na koszulkach i zobrazowane symbolami plastycznymi.

Uczniowie, którzy wykazali się dużą odwagą i wzięli udział w konkursie: Dudek Julia, Gorząd Adrian, Lepak Gabriela, LisakTymoteusz, Szypuła Emilia, Wnęk Kacper, Ząbik Adrian, Ząbik Miłosz, Cierpiał Sebastian, Magryś Julia, Szypuła Oliwia, Wolak Marcin, Ziemba Weronika, Mikuszewska Kamila, Ślusarczyk Michał, Utnicka Maria, Zajchowska Natalia, Ziarnik Aleksandra, Grzebień Bartłomiej, Serafin Oskar, Tabak Dawid, Bobek Zuzanna , Godek Wiktoria, Ścibior Jacek, Dziak Malwina, Dziok Aleksandra, Raś Magdalena, Sikora Łukasz, Szypuła Sylwia, Witalec Weronika, Włodyka Aleksandra,
Zagórska Kinga, Zarszyńska Malwina, Jaworek Emilia, Ząbik Katarzyna, Jaworek Zuzanna, Mikuszewska Karolina, Tabasz Sylwia, Bryda Sandra, Markowski Mateusz, Włosek Weronika, Rec Kamila, Walczak Sylwia, Pieniądz Adrian, Samolewicz Jakub, Saletnik Patrycja.

Wyniki konkursu :

Kategoria szkoła podstawowa:
I miejsce – Raś Magdalena kl. VII b
II miejsce – Ścibior Jacek kl. VII a
III miejsce – Ziarnik Aleksandra kl. V a
Wyróżnienie – Dziok Aleksandra kl. VII b, Cierpiał Sebastian kl. IV b

Kategoria gimnazjum:
I miejsce- Saletnik Patrycja kl. III d
II miejsce - Mikuszewska kl. II c
III miejsce - Jaworek Zuzanna kl. II b
Wyróżnienie- Jurasz Jakub kl. III b

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Dorota Magryś