Dni profilaktyki w naszej szkole

CYBERPRZEMOC

W dniach 5-6 maja 2016r. odbył się w naszej szkole cykl warsztatów profilaktycznych przeprowadzonych przez p. Annę Tokarską - trenera i pedagoga z Instytutu Rozwoju i Edukacji PROGRS w Rzeszowie.
Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wiśniowej. Działaniami profilaktycznymi zostali objęci uczniowie wszystkich klas.

Pierwszoklasiści analizowali emocje i uczucia, temat przewodni ich zajęć to „Lawina emocji, czyli co nam w duszy gra”, klasy drugie i piąte uczyły się, jak właściwie korzystać z Sieci i unikać zagrożeń internetowych - „Przygoda w sieci” i „ZUI /zespół uzależnień od Internetu/– nie daj się wciągnąć”.
W klasach trzecich odbyły się warsztaty kształtujące prozdrowotny styl życia z dala od używek: „Słońce świeci, ptaszek kwili pora byśmy się czegoś nauczyli”.
Czwartoklasiści nabywali umiejętności mediacji rówieśniczych - „Mądre rozwiązywanie konfliktów”, natomiast w klasach szóstych podjęta została profilaktyka uzależnień - „Na smutek i frasunek nie pomoże trunek ani inny ekwipunek”.

Przeprowadzone na wysokim poziomie merytorycznym warsztaty spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród uczniów, pedagoga i wychowawców.
11.05.2016