Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

„Z BAŚNIOWEGO KUFRA” - II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„Z BAŚNIOWEGO KUFRA” to II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc z patronatem medialnym TVP Rzeszów, w którym udział wzięli uczniowie z całej Polski.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przestrzennej- magiczny przedmiot z baśni lub legendy. Z naszej szkoły uczniowie klas I-III przygotowali 21 przepięknych i pomysłowych prac. Szkolne jury wyłoniło 5 najlepszych prac, które trafiły do Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej będącej organizatorem tego konkursu. Z ogromu dzieł, które napłynęły na konkurs ,a było ich ponad 1250 i pochodziły z 16 województw naszego kraju prace dwójki uczniów naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów. Laureatami okazali się Nikodem Jajeśnica z kl.II a, który wykonał pełną fantazji i magii piernikową chatkę Baby Jagii z bajki „Jaś i Małgosia” oraz Amelia Banaś kl.IIa, która zachwyciła przepięknym Pałacem Króla Elfów. 6 listopada br. w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej nasi młodzi artyści odebrali zasłużone nagrody i cenne dyplomy. Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za trud i wysiłek włożony w przygotowanie przepięknych prac. Gratulujemy naszym artystom i życzymy dalszych sukcesów.
Wpisał: Piotr Ziemba
15.11.2017