Z kalendarza przedszkola - wrzesień 2015

SPACER DO PARKU W WIŚNIOWEJ

ŻEGNAMY LATO! WITAMY PIĘKNĄ JESIEŃ! ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

ODWIEDZINY STRAŻAKÓW

SPACER DO PARKU W WIŚNIOWEJ.
W ciepły, słoneczny piątek (18 września), tuż po śniadaniu przedszkolaki z klas 0 wyruszyły pieszo do parku w poszukiwaniu jesieni. Droga była niezbyt krótka, ale wszyscy dzielnie maszerowali i nie marudzili, mimo, że słońce dawało się we znaki. Po drodze dzieci miały okazję do utrwalenia zasad przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych, znaków drogowych oraz do obserwacji piękna okolicznej przyrody.
Po dotarciu do parku był także czas na odsapnięcie po marszu i na zabawę na tamtejszym placu zabaw. Następnie każda grupa podążyła swoją ścieżką, by wypatrzeć jak najwięcej oznak nadchodzącej jesieni. Dzieci rozpoznawały drzewa, zbierały żołędzie, kasztany i ciekawe liście. Z zebranych skarbów powstały piękne jesienne obrazki, ludziki oraz bukieciki.

ŻEGNAMY LATO! WITAMY JESIEŃ! ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Jesień to czas grzybobrania, zbioru owoców, warzyw, wykopków ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego jakże ważnego w naszym jadłospisie warzywa - ZIEMNIAKA
Z tej okazji 25 września w piątek naszym przedszkolu zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka. Od poniedziałku przedszkolaki gromadziły różne ziemniaki – maleńkie i wielkie, mające ciekawe kształty i te średniej wielkości. Zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku", z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Słuchały także opowiadania pt: „O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku”, uczestniczyły w „wykopkach” ziemniaków ukrytych w piasku oraz na całej powierzchni placu zabaw. Dzieci spisały się świetnie, gdyż wszystkie ziemniaki, które dla nich zakopały i ukryły wychowawczynie zostały „wykopane”. Poza tym były różne inne zabawy z ziemniakami: slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, malowanie ziemniaka, stemplowanie ziemniakami, wykonanie ziemniaczanych ludzików.
Święto zakończyło się smakowicie - a mianowicie zajadaniem pieczonych ziemniaczków.

ODWIEDZINY STRAŻAKÓW
28 września w poniedziałek po raz kolejny strażacy z Wiśniowej zajechali swoimi czerwonymi wozami strażackimi do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Tym razem dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda akcja ratownicza ze studzienki, dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa w związku
z tym czyhają na człowieka, a w szczególności na dzieci oraz zobaczyć sprzęt do tego wykorzystywany. Mogły ponownie zobaczyć wozy, ich wyposażenie
i wreszcie to, co sprawia im największą frajdę – wziąć wąż strażacki
i poooooooooooolać wodę! Ajć – jaka to fajna sprawa.
Zapraszamy panów strażaków ponownie do nas i czekamy na następne ciekawe opowieści!
Wprowadził: Piotr Ziemba
28.10.2015