Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Wiśniowej

9 października 2012 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny po raz pierwszy obchodził wspólnie Święto Patrona. Zaczęliśmy ten uroczysty dzień od Mszy św. w Kościele w Wiśniowej.

Później w szkole, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniowej, Szkoły Filialnej w Tułkowicach i Szkoły Filialnej w Jazowej popisywali się znajomością utworów naszej patronki Marii Konopnickiej.

Klasy II i III wzięły udział w konkursie recytatorskim „Maria Konopnicka znana i mniej znana”. Aż 30 uczniów zaprezentowało wiersze naszej patronki.

Pani pedagog ogłosiła wyniki konkursu plastycznego klas 0-I „Najpiękniejsze ilustracje do utworów Marii Konopnickiej”, natomiast uczniowie klas starszych zmierzyli się z nauczycielami w turnieju na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. I tym razem nauczyciele byli niepokonani.

Uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy ciekawe nagrody.

Wszyscy obejrzeli teatrzyk w wykonaniu uczniów klasy V pt. „Czerwony Kapturek”. To był miły dzień i na długo pozostanie w naszej pamięci.
19.10.2012