Międzynarodowe Święto Kropki – święto kreatywnych działań uczniowskich

Dzień Kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).
W tym roku również nasza szkoła uczciła ten dzień. Uczniowie klas I-III w Dniu Kropki rozmawiali o swoich talentach, mocnych stronach, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstało kolorowe kropkowe dzieła sztuki: Kropkowana Stonoga
Ogromny talent i nieograniczoną niczym wyobraźnię zaprezentowali w przygotowanych przez siebie „kropeczkowych kreacjach”.