Pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP w Wiśniowej

4 i 6 października 2016r. odbyły się w naszej szkole spotkania Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej z uczniami. We wtorek, 4-go października 2016r. uczniowie klas I-VI uczestniczyli w specjalistycznym pokazie ratownictwa medycznego połączonym z zajęciami warsztatowymi, dwa dni później odbyło się spotkanie dla przedszkolaków.

Na czterech stanowiskach pod profesjonalnym okiem Strażaków uczniowie klas I-VI doskonalili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oglądali również specjalistyczny sprzęt ratowniczy będący na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób reagować w nagłych wypadkach zwłaszcza w przypadku zagrożenia życia dzieci, miały również możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu ratownictwa medycznego. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów - słuchali z uwagą, zadawali pytania i dzielili się własnymi doświadczeniami w zakresie omawianego tematu.
W podziękowaniu za zaangażowanie i owocną współpracę ze szkołą Pani Dyrektor wręczyła Strażakom z OSP Wiśniowa dyplom a najmłodsi uczniowie przygotowali dla nich laurkę.

Tekst i zdjęcia: A. Wydro
05.12.2016