Wyślij pączka do Afryki!

4 i 5 lutego 2016 roku – pączkujemy!
Dołącz i Ty!

Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi
z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej.
Rezultat: mniejszy brzuszek, większe serce –
i pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.

Możesz również zobaczyć rezultaty poprzedniej akcji 2015 TUTAJ

W ubiegłoroczny Tłusty Czwartek „pączkowaliśmy” dla dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej. Jednego dnia udało nam się zebrać aż 333złote!
Dzięki ogólnopolskiej akcji zebrano wówczas środki na wiele projektów: budowę trzech szkół, trzech kaplic i pomoc dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie, gdzie z potrzebującymi pracują polscy misjonarze zakonnicy - kapucyni. Cieszymy się, że mogliśmy mieć w tym własny udział.
W tym roku również włączamy się do wspólnej akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Serdecznie zachęcamy wszystkich do podzielenia się tym co mamy i lubimy ;-)
Dzięki drobnym gestom solidarności z kolegami w Afryce uczymy się postaw: otwartości, odpowiedzialności i zaangażowania na rzecz innych.

Jak można to zrobić w tym roku?

4 i 5 lutego 2016r. uczniowie naszej szkoły będą zbierać pieniążki do puszki, które następnie przekażemy na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji.
Główne cele tegorocznej zbiórki to pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i budowa studni w Czadzie. To projekty za łączną kwotę 250 tyś. zł. To bardzo dużo, ale... nie ma rzeczy niemożliwych!
W jedności siła! Razem możemy to zrobić! Możemy pomóc!
Wysyłamy „Nasze pączki do Afryki”!
Szczegółowy opis projektów można znaleźć na stronie WWW.paczek.kapucyni.pl

Zapraszam serdecznie wszystkich do „pączkowania”

Wasza pedagog
28.01.2016