„Dzień Kundelka” w naszej szkole - pomoc dla zwierzaków ze schroniska „Azyl u Majki”

Od 15 lat 25 października obchodzimy w Polsce „Dzień Kundelka”. To święto wszystkich mieszańców i psów bez rodowodu - najbardziej wdzięcznych i kochanych domowych stworzeń. Z tej okazji uczniowie zaangażowani w wolontariat w naszej szkole zorganizowali pod kierunkiem p. pedagog Agaty Wydro zbiórkę dla psiaków ze schroniska „Azyl u Majki” w Wysokiej Strzyżowskiej.

Dzięki dobremu sercu naszych Uczniów, Rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły udało się nam zebrać kwotę 256zł, za którą zakupiono niemal 100 kilogramów karmy. Oprócz środków finansowych zebraliśmy także – 56 pluszaków, 11 zabawek, 5 koców oraz karmę /karma w puszkach – 4szt., karma mini – 14szt., karma mała – 16szt., karma 3kg – 4szt., karma 5kg – 1 szt., karma 10kg – 2szt./.
Wszystkie prezenty dostarczono bezpośrednio do siedziby schroniska „Azyl u Majki” w Wysokiej Strzyżowskiej. Jego właścicielką jest Pani Maria Borowiec, która na co dzień stara się zapewnić lepszy los psom i kotom na swojej posesji, a szczególnie w swoim sercu. W przytulisku przebywa obecnie ponad 40 zwierząt w różnym wieku. Najczęściej trafiają tam psy z okolicznych miejscowości, z gminy Strzyżów, zdarzają się przyjęcia z odległych miejsc całego Podkarpacia. Często trafiają psy po zmarłych opiekunach, lub staruszkach umieszczanych w domach opieki – dla nich Majka jest ostatnią deską ratunku. Zwierzęta, mimo skromnych warunków są zadbane i nakarmione a przede wszystkim – kochane.
Nasi najmłodsi wolontariusze, którzy odwiedzili schronisko, mogli nie tylko porozmawiać z opiekunami, ale i osobiście obdarować pluszakami czworonogich nowych przyjaciół.

Dzięki Waszej życzliwości i zaangażowaniu, wiemy, że czworonożni podopieczni „Azylu u Majki” będą mieć zapewnione jedzenie na najbliższy zimowy czas. Składam serdeczne podziękowania w imieniu Pani Marii.

pedagog
Agata Wydro