Wiśniowski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017 r. już po raz piąty mieszkańcy Wiśniowej i uczniowie naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiśniowej przeszli w Orszaku Trzech Króli. W bardzo mroźny dzień o godzinie 9.30 plac przed Ośrodkiem Kultury wypełnił kolorowy i radosny tłum liczący blisko 150 osób. Po powitaniu Orszak wyruszył do kościoła parafialnego gdzie oczekiwał na nas nowonarodzony Bóg. Wzorując się na przekazie biblijnym, na jego czele podążali Trzej Królowie.

Zobacz więcej zdjęć z przemarszu Orszaku Trzech Króli
na stronie Ośrodka Kultury w Wiśniowej

Wiśniowa po raz pierwszy dołączyła do miejscowości organizujących orszak w 2013 r. (pierwszy Orszak Trzech Króli w Polsce odbył się w 2009 r. w Warszawie). Organizację Orszaku w Wiśniowej koordynuje Ośrodek Kultury z księdzem katechetą z parafii Wiśniowa. Współpracują zaś rodzice, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Gimnazjum. Wyrażamy wszystkim zaangażowanym wdzięczność i mamy nadzieję że spotkamy się za rok na VI Wiśniowskim Orszaku Trzech Króli.
Przygotował: Piotr Ziemba
10.01.2017