Kraków - Wieliczka

W dniach 6 - 7 października 2021 r. grupa uczniów naszej szkoły brała udział w wycieczce „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”. Celem wycieczki, współfinansowanej przez MEiN w ramach projektu „Poznaj Polskę”, było:
-zapoznanie uczniów z kulturą i dziedzictwem narodowym (zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, Kopalni Soli w Wieliczce, Zamku Muzeum w Pieskowej Skale),
-zapoznanie z krajobrazem Ojcowskiego Parku Narodowego (spacer nad rzeką Prądnik oraz w okolicach maczugi Herkulesa),
-integracja uczniów po okresie zdalnego nauczania.
Wszystkie miejsca, które zwiedzali nasi uczniowie wzbudziły w nich wielkie zainteresowanie i wywarły duże wrażenia. Jednak największym i niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników wycieczki było wędrowanie ścieżkami wydeptanymi przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz jego rodzinę i przyjaciół (zwiedzanie Wadowic a w szczególności Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II).
KRAKÓW - zdjęcia - Zobacz lub Pobierz (pdf)

Przygotowała: R. Czaja