Pasowanie na ucznia klasy 1 w Wiśniowej

,,My uczniowie pierwszej klasy
chodzimy do szkoły.
Każdy z nas jest wesoły.
Dźwięczy dzwonek i na lekcję wzywa.
Każdy pierwszak z raźną miną do klasy przybywa.”

W tym roku szkolnym do klasy I ,,a” zapisanych zostało 24 uczniów ; 12 dziewczynek i 12 chłopców. Wychowawcą jest pani mgr Teresa Ziarnik.
Pasowanie i ślubowanie to ważny moment w życiu każdego ucznia klasy I. Uroczystość ta odbyła się 30 września 2010 roku w obecności dyrekcji szkoły, pana sołtysa wsi Wiśniowa i Przewodniczącego Rady Rodziców, rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie klasy I a zaprezentowali część artystyczną, w której wykazali się bogatą wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na przyjęcie ich w poczet społeczności uczniowskiej.
Następnie odbyło się pasowanie ołówkiem. Aby miło wejść w świat ucznia każdy uczeń otrzymał pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, słowniki ortograficzne ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodycze od Pana sołtysa, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek
07.10.2010