Wiśniowski Orszak Trzech Króli - 6 styczeń 2014

6 stycznia spod naszej szkoły do kościoła po raz kolejny wędrował Orszak Trzech Króli. W orszaku brało udział wielu uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i całymi rodzinami nie tylko z naszej parafii. Większość uczestników korowodu była poprzebierana za królów, aniołów, diabłów, rycerzy czy pasterzy. Każdy uczestnik mógł założyć koronę na głowę i ze śpiewnikiem w ręku pośpiewać znane polskie kolędy przy wtórze Orkiestry Dętej.
Ten uroczysty orszak prowadził nasz ksiądz katecheta Marek Gliwa wraz z zespołem młodzieżowym KSM, który opierał się na przekazie Biblijnym.

Przemarsz orszaku do kościoła uwieńczyła msza święta, po której zostały zrobione zdjęcia poprzebieranych rodzin do zapowiedzianego konkursu na najładniej przebraną rodzinę czy grupę.

Cała ta uroczystość miała charakter podniosły, a zarazem miły i barwny. W ten sposób jak najbardziej zostały umocnione więzi rodzinne.
10.01.2014