„Maria Konopnicka znana i mniej znana”

Turniej wiedzy o życiu i twórczości patronki naszej szkoły.
Uczniowie kontra Nauczyciele!

Z okazji 100 rocznicy śmierci Marii Konopnickiej, pani pedagog wraz z uczennicami kl. VIa /Zuzią J. i Martyną H./ zorganizowała konkurs wiedzy o życiu i twórczości patronki naszej szkoły. Konkurs odbył się w środę, 6 października 2010r., a przygotowania trwały już od połowy września.
W zmaganiach wzięły udział 2 drużyny - uczniów i nauczycieli.

Skład drużyny uczniowskiej:
1.    Aleksandra S. – kl. IVa
2.    Anita Z. – kl. IVb
3.    Karolina S. – kl. Va
4.    Mariola S. – kl. Vb
5.    Paweł Z. – kl. Via

Nauczycieli reprezentowali:
1.    Pani Dyrektor – Beata Włodyka
2.    Pani Jolanta Cz.
3.    Pani Małgorzata T.
4.    Pani Dominika O.
5.    Pan Piotr K.

Cały konkurs poprowadziła sama… Maria Konopnicka – w tej roli niezastąpiona Zuzia J. Pomagały uczennice kl. VI /Martyna H., Martyna W., Paulina R., Weronika L./ oraz Joasia z kl. Va. Wśród publiczności zasiedli uczniowie kl. II – VI.

Pośród konkurencji znalazły się pytania sprawdzające wiadomości dotyczące życia i twórczości naszej patronki, kalambury, „głuchy telefon”, pisanie piórem, jak również charakteryzacja wybranego członka /a raczej członkini/ w strój z epoki M. Konopnickiej…

Turniej tym razem ;) wygrała drużyna nauczycieli. Nagrodą główną, był uścisk dłoni samej pani Konopnickiej. Jak wyglądały zmagania uczestników? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu.
09.10.2010