Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Jesteśmy już uczniami - pasowanie pierwszoklasistów

„ Październik to pora taka,
by ucznia zrobić z przedszkolaka.”

Dzień 23 i 24 października 2014 roku,
to pamiętna data dla naszych pierwszoklasistów
z Wiśniowej i Jazowej.

W tych dniach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na ten radosny dzień dzieci czekały prawie dwa miesiące, w czasie których pilnie przygotowywały się do roli ucznia.

Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowany z tej okazji program artystyczny. Wspaniale popisali się umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Ich starania docenione zostały przez licznie przybyłych rodziców oraz gości i nagrodzone gromkimi brawami.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Włodyka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i życzyła uczniom wielu sukcesów w trudnej, ale jakże ciekawej drodze ku zdobywaniu wiedzy. Do życzeń dołączyła Przewodnicząca Rady Rodziców oraz przekazała ilustrowane słowniki ortograficzne dla każdego ucznia.

Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!
Przygotowała: Ewa Biel
14.11.2014