Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Z kalendarza przedszkola

„Dzień Kundelka” - 23.10.2014
Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola ulubionego pluszowego pieska, który towarzyszył mu podczas gier i zabaw.

Spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dnia 29.10.2014 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. Byli nimi strażacy. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.

Już niebawem święta, więc ... czas na pieczenie pierników. 9 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzień był bardzo pracowity, bowiem tego dnia przedszkole zamieniło się w „małą fabrykę” aromatycznych ciasteczek ...


„Dzień Kundelka”.
W przedszkolu został zorganizowany „Dzień Kundelka”. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola ulubionego pluszowego pieska, który towarzyszył mu podczas gier i zabaw.
W czasie zajęć przedszkolaki poznały wybrane rasy psów, dowiedziały się jak ważną role pełni w życiu człowieka pies. Rozmawiały o tym, jak opiekować się czworonożnym przyjacielem i jak o niego dbać. Dzieci poznały zasady jakimi powinien odznaczać się dobry opiekun psa.
Za pomocą różnorodnych technik plastycznych wykonywały prace przedstawiające ulubioną rasę psa. Nie zabrakło również wesołych zabaw i konkursów o pieskach. Przedszkolaki śpiewały piosenki i bawiły się pluszowymi pieskami przy muzyce.
Karolina Szczotkowska

Spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej.
Dnia 29.10.2014 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. Byli nimi strażacy. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażaków i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Strażacy mówili o tym, że nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do skażeń chemicznych, do usuwania gniazd owadów i innych zadań.
Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego można było wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie, chętni mogli przymierzyć hełm strażacki. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały węże strażackie, prądownice i inne elementy wyposażenia. Strażacy zademonstrowali gaszenie pożaru wodą i pianą.
Na zakończenie strażacy poczęstowali przedszkolaków słodyczami. Dzieci podziękowały strażakom za słodką niespodziankę, oraz za ciekawe i pouczające spotkanie.
Teresa W.

Już niebawem święta, więc …… czas na pieczenie pierników.
9 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzień był bardzo pracowity, bowiem tego dnia przedszkole zamieniło się w „małą fabrykę” aromatycznych ciasteczek a przedszkolacy stali się profesjonalnymi cukiernikami – „produkowali” pyszne pierniczki. Najpierw wszyscy odpowiednio się przygotowali: zadbali o czyste ręce, założyli fartuszki i chusteczki. Gdy pan kucharz Mariusz z panią Iwonką M. wnieśli ogromną kulę ciasta, dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem tego były pełne blaszki pierniczków, które następnie trafiły do kuchni. Tam pod czujnym okiem naszych dobrych duszków pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarnikach.
11 grudnia natomiast nastąpił drugi etap „produkcji” pierniczków, a mianowicie dekorowanie: lukrowanie, pokrywanie czekoladą, posypkami, cukiereczkami i innymi ozdobami. Wszystkie pierniczki wyglądały bardzo oryginalnie i smakowicie. Czekają teraz na przedszkolną wigilię – my też z niecierpliwością czekamy. Na samą myśl o nich aż ślinka nam cieknie ……… mniam, mniam
Iwona Kopeć
Wpisał: Piotr Ziemba
18.12.2014