Konkurs Pięknego Czytania klas I – III i IV -VI

17 lutego 2014 r. przeprowadzono IV Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania etap szkolny klas I-III
19 lutego 2015 r. przeprowadzono IV Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania etap szkolny klas IV-VI

Celem konkursu jest:
- propagowanie czytelnictwa
- popularyzacja literatury
- doskonalenie umiejętności pięknego czytania
- kształtowanie kultury czytelniczej
- rozwijanie twórczych talentów
W konkursie brało udział 31 uczestników ze Szkoły Filialnej w Jazowej i Tułkowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej.

Uczniowie biorący udział w konkursie zaprezentowali przygotowane przez siebie fragmenty - kl. I – wiersze L. J. Kerna
kl. II-III - K. Drzewiecka „Piątka z Zakątka”, P. Beręsewicz „Co tam u Ciumków”

Jury przyznało I nagrodę dla Olgi Mikuszewskiej uczennicy kl. IIb Szkoły Podstawowej w Wiśniowej,
II miejsce zdobyła Julia Magryś klasa I a i Zuzanna Bobek klasa III a,
natomiast III miejsce – Dominik Witalec klasa II b.

Otrzymali oni nagrody książkowe i dyplomy, a zdobywczyni pierwszego miejsca - nominację do etapu międzyszkolnego w Rzeszowie.

19 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny IV edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania ogłoszony przez Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie.
W przesłuchaniu wzięło udział czternastu uczniów z klas IV-VI. W jury zasiadały panie: Jolanta Czerwonka, Agnieszka Flaga i Joanna Ozga.
Zdecydowanymi faworytami byli: Jaś Tarczoń, Martyna Wójcik i Paweł Ślusarczyk.
W rezultacie do kolejnego etapu zakwalifikowała się Martyna Wójcik, która 11 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Rzeszowie reprezentowała naszą szkołę na etapie międzyszkolnym. Naszą uczennicę oceniały panie pracujące w: Teatrze Maska, Radiu Rzeszów i Bibliotece Pedagogicznej. Czekamy na wyniki.
Miło nam poinformować, że Martyna Wójcik zdobyła wyróżnienie. Wręczenie nagród odbędzie się 12 maja 2015r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

07.03.2015