Podsumowanie konkursów przedmiotowych kuratoryjnych

W bieżącym roku szkolnym w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych w szkolnym etapie wzięło udział ogółem 26 uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Do etapu rejonowego z informatyki, a wojewódzkiego z matematyki, zakwalifikował się Wojciech Drygaś z klasy IIIa i ostatecznie otrzymał on tytuł finalisty konkursu matematycznego. Serdecznie mu gratulujemy!

Dodatkowa praca, w wielu przypadkach samodzielna, zaowocowała dużym zaangażowaniem uczniów w rozwiązywane na konkursach zadania. Chętnie poszukiwali oni nowych możliwości rozwiązań, także nietypowych, uczyli się różnych dróg dojścia do rozwiązania i poznawali wiadomości wykraczające poza podstawę programową. Osiągnięte wyniki świadczą o tym, że efekty pracy nie zawsze są proporcjonalne do włożonego wysiłku. Wszyscy zasługują na szczególne uznanie za chęć poszerzenia swojej wiedzy i czas poświęcony na to. Dlatego dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i trud dodatkowej pracy i życzymy wspaniałych wyników w szkołach średnich.
09.03.2019