Gminny konkurs matematyczny „1 z 10”

28 kwietnia 2015 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiśniowej zaprosił, jak co roku szkoły podstawowe z naszej gminy do udziału w konkursie matematycznym „1 z 10”. Jego pomysłodawcą była pani Renata Czaja. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI ze szkół: SP Jaszczurowej, SP Markuszowej, SP Różanki, SP Szufnarowej i SP Wiśniowej, którzy reprezentowali swoją szkołę po wcześniejszych eliminacjach.

Wśród dziesięciu zawodników, znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły: Martyna Wójcik z kl. Vb i Bartosz Szymański z kl. VI. Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, emitowanego w TVP2.
Na początku każdy z uczniów otrzymywał po dwa pytania. Kto zakwalifikował się do drugiego etapu, mógł decydować kto będzie odpowiadał. Błędna odpowiedź skutkowała utratą szansy, a następnie odejściem z gry.

Do trzeciego etapu dzielnie dotarło trzech konkursowiczów. Ostatecznie zwyciężyła Dominika Śliwa (kl. VI) z SP z Markuszowej zdobywając I miejsce i złoty medal, II miejsce i medal srebrny odebrał uczeń naszej szkoły Bartosz Szymański (kl. VI), miejsce III i brązowy medal wywalczyła Sylwia Żurawska (kl.V) z SP z Szufnarowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Dziękujemy nauczycielom matematyki wymienionych szkół podstawowych za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie eliminacji. Liczymy na kolejną współpracę już za rok.

Przygotowała: A. Pęczar
15.05.2015