Gala wręczenia nagród w IV Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania

12 maja w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w IV Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania. W gronie wyróżnionych znalazła się uczennica kl. V b- Martyna Wójcik.

Uroczystość prowadziła redaktor Polskiego Radia Rzeszów Pani Bernadeta Szczypta, a nagrody wręczali : Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pani Maria Kurowska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju PBW Pani Renata Bąk, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie Pani Lucyna Brymora oraz Kierownik Redakcji Programów Publicystycznych Pan Jerzy Fąfara. Na gali obecny był także Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas, który pogratulował nagrodzonym.
W etapie szkolnym wspomnianego konkursu wzięło udział 2271 uczestników, natomiast w przesłuchaniach międzyszkolnych w PBW w Rzeszowie 187 uczestników z 67 miejscowości.
18.05.2015