XXXVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

8 maja odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym.
Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez rozpowszechnianie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasi uczniowie zmierzyli się z zawodnikami z dwunastu drużyn w kategorii szkoły podstawowe. Każdy uczeń musiał wystartować w kilku konkurencjach: rozwiązać testy dotyczące przepisów ruchu drogowego , a w praktyce wykazać się jazdą sprawnościową na rowerze po torze przeszkód i miasteczku rowerowym oraz umiejętnościami reagowania w czasie wypadku.

W kategorii szkół podstawowych wyłoniono zwycięzców : Szkoła Podstawowa z Czudca, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzyżowie, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiej Strzyżowskiej.
Drużyna naszej szkoły to:
Michalina Głód kl.Vb,
Sylwia Tabasz kl.Va ,
Kacper Włodyka kl.Va,
Szymon Łysko kl.Va.

Gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie : http://www.podkar...wego-wylonieni.html.
19.05.2015