Z kalendarza przedszkola - pażdziernik 2015

„Dzieci nie jedzą śmieci” - Światowy Dzień Żywności

Odwiedzamy cmentarz

Spotkanie ze stomatologiem
W dniu 16.10.2015r. w naszym przedszkolu miało niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła mama Emilki z klasy I A, która jest stomatologiem. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo utrzymać higienę jamy ustnej, w jaki sposób szczotkować zęby. Wiedzą również skąd biorą się „bakterie” na ząbkach i jak prawidłowo je myć oraz jak o nie dbać. Przedszkolaki opowiadały o swoich wizytach w gabinecie stomatologicznym. Pani Stomatolog Danuta Irzyk zdradziła sposoby na opanowanie strachu przed wizytą w gabinecie dentystycznym. Dzieci wspólnie ustaliły, co służy a co szkodzi zębom mlecznym i stałym. Po tej lekcji przedszkolaki na pewno będą pamiętały, że ząbki należy myć rano i wieczorem. Dziękujemy mamusi Emilki za ciekawe zajęcia. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

Światowy Dzień Żywności
Przedszkolaki obchodziły ten dzień pod hasłem „Dzieci nie jedzą śmieci”.
Były degustacje różnych produktów spożywczych, rozmowy dotyczące zdrowego odżywiania się. Potem dzieci miały okazję wykonania różnych prac plastycznych zachęcających do zdrowego posiłku i improwizacji teatralnej dotyczącej zdrowia . Poruszyliśmy także temat marnowania żywności, szacunku oraz głodu na świecie. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają te zajęcia i będą stosować zasady zdrowego odżywiania się nie tylko w przedszkolu.

Wycieczka na cmentarz
W dniu 2.11. 2015r. tuż po święcie Wszystkich Świętych, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer, na najstarszy cmentarz w Wiśniowej, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Dla dzieci to była doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej miejscowości i mieszkańcach, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu oraz zapalenie zniczy na zapomnianych już grobach.
Wycieczka była również okazją do spaceru w lesie i jesiennej zabawy. W przedszkolu uczymy okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.
23.11.2015