Listopadowe spotkania w przedszkolu

„Dzień Jeża”

"Magiczne andrzejki"

„Dzień Jeża”

We wtorek 10 listopada 2015roku przedszkolaki z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego obchodziły „Dzień Jeża”. Dzieci miały okazję poszerzyć wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich życia, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Poznały wiele ciekawostek z życia tych zwierząt. Były jeże na obrazkach, w książkach ,piosenkach i wierszach. Przedszkolaki wykonywały jeżyki z masy solnej, origami z kółka, makaronu itp. Podsumowaniem zajęć była prezentacja multimedialna o jeżach, oraz film przyrodniczy pt. "Życie jeży". Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, że jeż jest gatunkiem chronionym i należy go szanować i dbać o jego naturalne środowisko.

Magiczne andrzejki w przedszkolu

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię św. Andrzeja. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.
Nasze przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiśniowej, również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. 24 listopada 2015 roku nasi milusińscy wraz ze swoimi paniami mogli wcielić się w wymarzoną postać z bajki, aby wspólnie przenieść się do świata magii i czarów.
Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej Było nawet czarowanie ,,grosików” , które dzieci zabierały do domów.
Ten magiczny dzień wróżb i czarów uświetniły nasze kochane mamusie, które przygotowały pyszny poczęstunek oraz włączyły się do wspólnej zabawy wraz ze swoimi pociechami.
Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
Wprowadził: Piotr Ziemba
02.12.2015