VI Otwarty Turniej Szachowy Wiśniowa 2016

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r. nasza szkoła po raz szósty już gościła najlepszych szachistów Polski Południowej. Tym razem VI Otwarty Turniej Szachowy Wiśniowa 2016 pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wójta Gminy Wiśniowa oraz patronatem medialnym TVP Rzeszów zgromadził 213 uczestników.

Turniej odbywał się w trzech grupach wiekowych. Rywalizowano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. W grupie najstarszej A - udział wzięło 48 uczestników, w tym 4 kobiety. Grupa B -Juniorów starszych liczyła 68 szachistów, 17 dziewcząt i 51 chłopców. Oczywiście jak każdego roku najliczniejsza była grupa najmłodsza C. Wśród 97 uczestników było 26 dziewczynek i 71 chłopców. Sędzią głównym, jak co roku był pan Marian Bysiewcz, zastępcą – pomysłodawca turnieju, nauczyciel naszej szkoły pan Piotr Kawa.

Wszyscy uczestnicy najmłodszej grupy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody.

Miło nam poinformować, ze najlepszym zawodnikiem naszej szkoły okazał się Kamil Madeja z klasy IV. Kamil zajął VI miejsce w turnieju, w swojej grupie wiekowej rywalizując z 97 zawodnikami. GRATULUJEMY!!!

Można nas zobaczyć pod adresem:
19.04.2016