Pierwszy dzień jesieni. Przejazd ciuchcią!

23 września przywitaliśmy jesień nie tylko w kalendarzu ale również w naszym przedszkolu. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci rozmawiały o porze roku która nadeszła, wysłuchały jesiennych opowiadań i wierszy oraz wykonywały prace plastyczne, które ozdobiły przedszkolną galerię. Nie zabrakło również piosenek i tańców na pożegnanie lata.
Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiego lasu.

Podczas wspólnej wędrówki dzieci obserwowały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie, zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie i szyszki które zamieściły później w kącikach przyrody.

Największą atrakcją powitania jesieni była niewątpliwie wyprawa ciuchcią podczas której przedszkolaki podziwiały jesienne krajobrazy. Było przy tym dużo śmiechu, nauki i zabawy.

Pierwszy dzień jesieni spowodował, iż na twarzach wszystkich dzieci pojawił się uśmiech oraz zachęcił wszystkich do poznawania i odkrywania jesiennej pogody.
21.10.2016