Jesienny rajd pieszy SST PTTK „Obieżyświat”

Jesienny rajd pieszy Szkolnej Sekcji Turystycznej PTTK „Obieżyświat” Wiśniowa w ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej – Pstrągowa
W sobotę 24 września, o godzinie. 8.30 - Szkolna Sekcja Turystyczna "Obieżyświat" wyruszyła na swój pierwszy w tym roku szkolnym rajd, zorganizowany przez panią Agatę Wydro, pod przewodnictwem p. przewodnika Łukasza Kuczmrza. Uczestniczyliśmy w II Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej, która nosiła hasło "Wędruj z nami ojczystymi szlakami".
Wraz z nami byli oczywiście nasi nauczyciele – opiekunowie, zawsze nam towarzyszący w wędrowaniu: p. Małgorzata Tęcza, p. Agata Wydro, p. Gabriela Buczek , p. Agnieszka Flaga oraz p. Sławomir Tęczar.
Tym razem, po raz pierwszy, wędrowaliśmy z najmłodszymi członkami naszego Koła- kolegami z kl. II i III. Pokonaliśmy trasę: Huta Gogołowska – Bardo(534) - Chełm (528)- Szufnarowa. Trasa ta liczyła ok. 10km.

Dłuższą cześć rajdu wędrowaliśmy pod górkę, przez las. Gdy już zdobyliśmy Bardo wiedzieliśmy, że pójdzie z ,,górki’’. Jednak nie do końca tak było, bo na Chełm ponownie musieliśmy się wspinać, lecz warto było - powitał nas miłym szumem drzew i krótką przerwą na uzupełnienie płynów lub wrzucenie czegoś na ząb. Kilometr za kilometrem szliśmy przez malownicze tereny, niósł nas przyjemny wiatr i satysfakcja ze zdobytych ,,szczytów”. Zajęci rozmową, podziwianiem krajobrazów nawet nie zorientowaliśmy się, że już jesteśmy w Szufnarowej, co oznaczało koniec wędrówki, ale nie koniec przyjemności.
Po wejściu do autobusu pojechaliśmy do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Na miejscu każdy dostał kubek gorącej herbaty i ciepłą kiełbaskę, czego po takim rajdzie chcieć więcej? :-) Oczywiście oprócz podliczenia punktów i odebrania odznak.

Wróciliśmy do Wiśniowej, zmęczeni lecz zadowoleni.
Dziękujemy naszym nauczycielom za kolejny tak wspaniały i klimatyczny rajd.

Dziękujemy!!!

Tekst: Paweł Ślusarczyk - kl. VI a