Listopad w przedszkolu

"Dzień Postaci z bajek"

Zdrowy tryb życia - "Zdrowe kanapki".

"Andrzejki w przedszkolu"

"Dzień Postaci z bajek"

W tym dniu każdy przedszkolak miał wcielić się w jakąś postać z bajki. Przygodę z bajką rozpoczęliśmy od korowodu postaci bajkowych do piosenki ,,Witajcie w naszej bajce”. Następnie czarownica Bambarzyca czytała bajkę pt.:,,Czerwony Kapturek”, a dzieci miały reagować odpowiednimi okrzykami na usłyszane słowa. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki. Były zabawy ruchowo- naśladowcze, „Kopciuszkowe zawody”, czyli oddzielanie ziaren fasoli wymieszanych z grochem. Na koniec dzieci zostały obdarowane medalem ,,Znawca bajek” i bajkowym ciastkiem.

Zdrowy tryb życia - "Zdrowe kanapki".

Po cyklu zajęć na temat zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania, dzieci mogły zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Młodsze przedszkolaki robiły kanapki na śniadanie. Do wyboru miały: jajko, pomidora, ogórka, ser biały i żółty, rzodkiewkę, szczypior, masło i szynkę. Każdy nakładał na chleb to co lubi, a następnie zjadał. Dzieci starsze robiły z różnych owoców kolorowe wyspy i szaszłyki.

"Andrzejki w przedszkolu"

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się we wtorek 22 listopada. Dzieci poprzebierane za wróżki, czarodziejki\czarodziejów i czarownice nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co je czeka w przyszłości, kim będą?
Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów, oraz tańców i zabaw przy muzyce.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....
15.12.2016