Gminny konkurs matematyczny „1 z 10”

2 marca br. po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się gminny konkurs matematyczny „1 z 10", w którym uczestniczyli reprezentanci szkół z terenu całej nasze gminy. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali po wcześniejszych zaciętych eliminacjach szkolnych Jakub Maraj z kl.Va i Jan Tarczoń z kl. VIa.
Organizatorem konkursu była pani Renata Czaja, która zorganizowała, przygotowała i przeprowadziła cały ten konkurs. Uczestniczyło w nim dziesięciu zawodników z pięciu szkół: SP z Szufnarowej, SP z Różanki, SP z Jaszczurowej, SP z Markuszowej oraz SP z Wiśniowej.

Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, emitowanego w TVP2. Do trzeciego etapu- finałowego zakwalifikowało się trzech uczestników.
Ostatecznie zwyciężył reprezentant naszej szkoły Jan Tarczoń (kl.VIa) zdobywając I miejsce i złoty medal, II miejsce i medal srebrny zdobył Szymon Kalisztan (kl.VI)z SP z Markuszowej i miejsce III i medal brązowy przypadł uczennicy z SP z Różanki Anastazji Jakubowicz (z kl. IV).

Wszyscy uczestnicy tego konkursu zostali obdarowani nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Słodkim upominkiem nagradzana była również publiczność, która w sposób miły i kulturalny dopingowała wszystkich zawodników.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom matematyki wymienionych szkół podstawowych za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie eliminacji. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i spotkamy się znów za rok w kolejnej edycji tego konkursu.

Opracowała: Renata Czaja