Pasowanie na czytelnika

19 maja 2017r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej. W baśniowych strojach, barwnym korowodem wyruszyli do Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczystość pasowania z udziałem dyrektor szkoły – Pani Beaty Włodyki oraz przewodniczącego Rady Rodziców - p. Mariusza Zarszyńskiego.
Motywem drużynowych zmagań przygotowanych przez panie bibliotekarki (dobieranie na określoną literę składników na pizzę; znajomość regulaminu biblioteki, rozsypanka literowa; bieg z jajkiem na łyżeczce z testem znajomości cyfr i przygotowywanie zagadki kulinarnej dla p. kucharza ;-) była zdrowa żywność. Jury z p. dyrektor na czele pozytywnie oceniła umiejętności pierwszaków :-) Wszyscy zostali uroczyście pasowani na czytelników bibliotek. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek – uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodki poczęstunek od pań z biblioteki publicznej z panią kierownik Małgorzatą Twardosz na czele.

Teraz pozostaje tylko zaprosić nowych CZYTELNIKÓW do czytania i odwiedzin w bibliotece.

Do zobaczenia
A. Wydro