Kwiecień w przedszkolu

Wizyta stomatologa
4 kwietnia w przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem, panem Konradem Kielarem (tatą jednego z naszych kolegów), który opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach pokazał co zęby „lubią” a czego „nie lubią” i co dzieje się z nimi, gdy zaczynają chorować. Wyjaśnił również przedszkolakom co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcił do wizyt w gabinecie stomatologicznym i nauczył prawidłowego szczotkowania.
Dzieci mogły wziąć do ręki prawdziwą plombę oraz przymierzyć okulary dentysty.
Przedszkolaki były zainteresowane tematem, zadawały panu dentyście wiele pytań. Na koniec każde dziecko dostało od pana doktora kolorowy balonik.

Dzień czekolady i tańca
28 kwietnia 2017 roku był bardzo słodkim i tanecznym dniem w Przedszkolu w Wiśniowej. Zabawy, zajęcia, pogadanki, konkursy miały na celu popularyzację i upowszechnienie historii czekolady oraz jej wartości zdrowotnych a przede wszystkim kształtowanie pożądanych postaw dotyczących wiedzy o zdrowym stylu życia, pokazanie konieczności zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy. Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. W tym dniu dzieci samodzielnie robiły czekoladowe przekąski oraz kosztowały czekoladę i kakao.

Po czekoladowych atrakcjach wszystkie dzieci zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie zatańczyły taniec „Chocolate” i nie tylko. Była to dobra okazja do spalenia zbędnych kalorii.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń.
20.05.2017