Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Ogólnopolska Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku delegacja uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Beatą Włodyką mięła zaszczyt rozpocząć nowy rok szkolny bardzo uroczyście. Inauguracja odbyła się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą na dziedzińcu przed budynkiem, której przewodniczył ordynariusz rzeszowski ks. bp Jan Wątroba. Było to wyjątkowe wydarzenie, ze względu na przybycie do naszego powiatu pani premier Beaty Szydło i pani minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Obecni także byli wojewoda podkarpacki p. Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego p. Władysław Ortyl, podkarpacki kurator oświaty p. Małgorzata Rauch i starosta strzyżowski p. Robert Godek. Wielu przedstawicieli szkół i innych instytucji przybyło na tę uroczystość wraz z pocztami sztandarowymi.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Rymarska, Malwina Dziak, Paweł Ślusarczyk, Emilka Armata, Zuzia Bobek i ja – Kuba Maraj. Dziękujemy za ten przywilej i zaszczyt! Udało nam się zająć zaszczytne miejsca tuż za panią premier i innymi przybyłymi gośćmi. Zamieniliśmy z nimi nawet kilka słów i uścisnęliśmy dłoń. Mimo zimna i niesprzyjającej pogody wszyscy wysłuchaliśmy kilku przemówień i uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii.
O tej wyjątkowej inauguracji pojawiły się informacje w telewizji, prasie i internecie. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Przygotował: Jakub Maraj, kl. VI
/nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Flaga/
Wpisał: Piotr Ziemba
21.10.2017