Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Mikołaj w naszej szkole

„Święty Mikołaju, bardzo się cieszymy.
Od dawna czekamy na Twe odwiedziny.
Od dawna jesteśmy grzeczni, że aż strach!
Nie broimy we dnie, nie broimy w snach…”


W piątek, 5 grudnia wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – MIKOŁAJA.

Nie da się ukryć, że 5 grudnia był jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Odwiedziny św. Mikołaja spędzają sen z powiek niejednemu dziecku. W tym roku nie było inaczej. Od rana dało się wyczuć wśród naszych przedszkolaków nerwową atmosferę związaną z oczekiwaniem na przyjście tego niezwykłego Gościa. Dzieci chcąc sprawić przyjemność Mikołajowi, przygotowały świąteczne piosenki i wiersze, nie zapomniały również o czerwonych czapeczkach na głowę. Do wspólnego śpiewu akompaniował nam pan Jacek Motyka prowadzący rytmikę.
Do spotkania doszło na sali gimnastycznej, na którą dołączyli do nas również koledzy i koleżanki z klas I „A” i I „B”. Wreszcie zjawił się święty Mikołaj z prezentami. Na twarzach malusieńkich pojawił się szczery uśmiech, to największe szczęście i podziękowanie za włożony trud w ich wychowanie… Po wspólnej zabawie Mikołaj rozpoczął rozdawanie grzecznym dzieciom wspaniałych prezentów.

Magia świętego Mikołaja trwa nieprzerwanie, bierze w swoje władanie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dla nich jest to postać, na którą niecierpliwie oczekują z nadzieją na niespodziankę. Święty Mikołaj sprawia, że dzieci mają przekonanie, że jest to ktoś, kto o nich myśli i pamięta, komu zależy, aby sprawić im radość i przyjemność.

Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy!
Tekst: D. Król
16.12.2014