Wiśniowski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 r. już po raz szósty mieszkańcy Wiśniowej i uczniowie naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiśniowej przeszli w Orszaku Trzech Króli. W bardzo ładny dzień o godzinie 9.30 plac przed Ośrodkiem Kultury wypełnił kolorowy i radosny tłum liczący blisko 200 osób. Po powitaniu Orszak wyruszył do kościoła parafialnego w Wiśniowej gdzie oczekiwał na nas nowonarodzony Bóg. Wzorując się na przekazie biblijnym, na jego czele podążali Trzej Królowie.
Zobacz więcej zdjęć z przemarszu Orszaku Trzech Króli na stronie OK w Wiśniowej
Zobacz film z przemarszu na itvpoludnie.pl

Wiśniowa po raz pierwszy dołączyła do miejscowości organizujących orszak w 2013 r. (pierwszy Orszak Trzech Króli w Polsce odbył się w 2009 r. w Warszawie). Organizację Orszaku w Wiśniowej koordynuje Ośrodek Kultury z księdzem katechetą z parafii Wiśniowa. Współpracują zaś rodzice, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Gimnazjum. Wyrażamy wszystkim zaangażowanym wdzięczność i mamy nadzieję że spotkamy się za rok na VII Wiśniowskim Orszaku Trzech Króli.

Zdjęcia pobrano ze strony www.okwisniowa.pl
Przygotował: P Ziemba
13.01.2018