Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Warsztaty Czekoladowe przedszkolaków. Dzień Czekolady

11 kwietnia 2018 r. przedszkolaki z grup: 5 l, 0a i 0b uczestniczyły w Warsztatach Czekoladowych w Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Dzieci zwiedzały jej wnętrze, które jest urządzone w stylu starej fabryki czekolady, z wieloma rurami, zaworami i maszynami. Szczególną uwagę przyciągały miniaturowe pociągi wiozące w swych wagonikach sporą ilość czekoladek oraz największa w Polsce czekoladowa fontanna.
Po wysłuchaniu ciekawostek o czekoladzie, plantacjach i miejscach upraw kakao, procesie produkcji od ziarna do tabliczki nastąpiła najprzyjemniejsza dla wszystkich część warsztatów a mianowicie degustacja różnych rodzajów czekolad (białych, mlecznych i gorzkich z różnymi dodatkami), wylewanie i zdobienie własnych tabliczek czekoladowych i dwóch rodzajów lizaków.
Na zakończenie każdy wybił sobie pamiątkową monetę i otrzymał dyplom za udział w Warsztatach Czekoladowych. Wszyscy wrócili zadowoleni i orzekli, że było bardzo fajnie i bardzo słodko.

11 kwietnia dzieci z grupy Słoneczek i Krasnoludków obchodziły Dzień Czekolady. Tego dnia wszystko w przedszkolu było bardzo słodkie. Przedszkolaki nie tylko dowiedziały się jak powstaje czekolada ale również zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i skutków zjadania zbyt dużej ilości słodyczy. Odbyły się również wesołe tańce przy muzyce. Największą atrakcją dnia był z pewnością syto zastawiony słodkościami stół oraz fontanna czekolady. Do degustacji smakołyków nikogo nie trzeba było namawiać. Mniam… było pysznie!
Zamieścił: Piotr Ziemba
16.05.2018