Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych "DO HYMNU"

Nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych DO HYMNU.
Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.
Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Przesłuchanie konkursowe uczniów naszej Szkoły odbyło się 8 października 2018 roku o godz. 09:00. Wtedy to wspólnie razem, pod czujnym okiem Jury zaśpiewaliśmy trzy pieśni: Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, Hymn naszej szkoły – „Rotę” oraz pieśń „Boże coś Polskę”.
Zamieścił: Piotr Ziemba
20.10.2018