Technologie z klasą

Uczniowie z klasy 2a i 2b ze SP w Wiśniowej podróżują po wirtualnym świecie z Indeksem ucznia ufundowanym przez Fundacje Uniwersytet dzieci.
Uczniowie klasy 2 a i 2 b ze SP w Wiśniowej wraz z Panią Elżbietą Hart i Teresą Ziarnik zakwalifikowali się do Projektu Technologie z klasą. Od listopada rozpoczęli podróż po wirtualnym świecie, a Pani Wicedyrektor Szkoły mgr Małgorzata Tęcza wręczyła każdemu uczniowi Indeks ucznia od Fundacji Uniwersytet dzieci. Projekt Technologie z klasą został stworzony przez Fundację Uniwersytet Dzieci we współpracy ze specjalistami z największych firm technologicznych. Udział w projekcie pomaga realizować wymagania najnowszej podstawy programowej i kształcić kluczowe umiejętności uczniów. Projekt uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas drugich biorą udział w cyklu lekcji poświęconych bezpieczeństwu w sieci i nauce programowania. W trakcie zajęć uczą się między innymi jak chronić swoją prywatność w Internecie. Odkryły już sekrety robotów oraz będą programować grę w podchody. Każde zajęcia są prawdziwą przygodą – a to za sprawą kosmicznego zestawu edukacyjnego „Zaprogramowani na przygodę”, którego głównym bohaterem jest sympatyczny robot Kodeusz. Nowy przyjaciel zabiera dzieci w podróż po kosmosie – wizyta na każdej z tajemniczych planet wzbogaca wiedzę dzieci o nowych technologiach i jest pretekstem do rozwiązywania programistycznych łamigłówek oraz zagadek. W skład zestawu wchodzą: interaktywna plansza, planety do przytwierdzania na planszy, figurka robota, listy Kodeusza do dzieci, nagranie audio oraz animacja na płycie. Zajęcia tego typu sprawiają uczniom wiele radości i są potrzebne, gdyż rozwijają umiejętność logicznego myślenia.

Teresa Ziarnik
18.11.2018